Відомий білоруський військовий комісар: Так, я – ябатька. Відео
Слово "ябатька" з'явилося як хештег на футболках і толстовках учасників провладних мітингів у Білорусі в серпні, "Новая газета" припускає, що такий мерч – повністю російський продукт, оскільки білоруси Олександра Лукашенка ніколи не називали батькою: багато років він був Лукою, а останнім часом дістав прізвисько Саша Три Відсотки.
Газета "СБ. Беларусь сегодня" називає Кривоносова "активним військкомом, який з [опозиціонеркою Марією] Колесниковою на мітингу дебатував і опозицію біля прохідної заводу повчав", і найвідомішим військовим комісаром у Білорусі. Він підтримує політику Лукашенка і виступав за це "де міг".
Від 9 серпня в Білорусі тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув на той момент глава держави Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи подавали протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Тихановська заявляла 28 листопада, що в Білорусі під час протестів загинуло восьмеро осіб.
У причетності до протестів у Білорусі Лукашенко неодноразово звинувачував сусідні країни, зокрема Україну, Польщу, а також Литву.
Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали на телебаченні. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.
Євросоюз 2 жовтня запровадив обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів. 6 листопада ЄС увів санкції проти Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, і ще 14 білоруських посадовців. До санкцій приєдналася Україна. 17 грудня ЄС запровадив третій пакет санкцій проти Білорусі, обмежувальні заходи стосуються 29 осіб і семи організацій.