Відверті й конструктивні. Блінкен і Сі Цзіньпін оцінили результати переговорів у Пекіні
Візит держсекретаря Ентоні Блінкена в Китай може зробити "більший позитивний внесок" у стабілізацію відносин між Китаєм і США. Про це глава КНР Сі Цзіньпін сказав у підсумковій заяві, яку 19 червня опублікував американський Держдеп.
За його словами, на зустрічах китайські політики "чітко дали зрозуміти свою позицію", і обидві сторони погодилися дотримуватися спільних домовленостей, яких досягли президент США Джо Байден і Сі Цзіньпін на саміті "Великої сімки" на Балі.
"Обидві сторони домоглися прогресу й досягли угоди щодо деяких конкретних питань. Це дуже добре. Можна з упевненістю сказати, що взаємодія завжди має ґрунтуватися на взаємній повазі та щирості", – сказав китайський лідер.
Блінкен, зі свого боку, сказав, що приїхав у Китай "на прохання Байдена".
"Він вважає, що Сполучені Штати й Китай зобов'язані й відповідають за управління нашими відносинами. Сполучені Штати віддані цьому. Це в інтересах Сполучених Штатів, Китаю й усього світу", – заявив держсекретар.
Свої зустрічі з міністром закордонних справ Цінь Ганом і главою канцелярії комісії ЦК Компартії Китаю із закордонних справ Ван І він назвав "конструктивними й щирими", і на них вдалося обговорити "широке коло як двосторонніх, так і глобальних питань".
Reuters зазначає, що Блінкен – перша людина на цій посаді, яка зустрілася з китайським лідером із 2018 року. За його даними, сьогоднішня розмова може сприяти проведенню саміту між Сі Цзіньпіном і Байденом.
Контекст:
Блінкен прилетів на переговори в Пекін 18 червня.
В анонсі візиту на сайті Держдепу повідомляють, що під час поїздки Блінкен планує обговорити з високопосадовцями КНР "важливість підтримки відкритих ліній зв'язку для відповідального управління відносинами США і КНР". Він також порушить низку глобальних і регіональних питань та обговорить потенційну співпрацю у вирішенні спільних транснаціональних проблем.
16 червня Блінкен говорив, що в його поїздки є три основні цілі: "установлення відкритого й активного спілкування", просування інтересів США і їхніх союзників, а також вивчення сфер потенційної співпраці щодо транснаціональних проблем.