"Війни ще не виграно". В Італії оскаржили виправдувальний вирок Марківу
"Так, інформацію підтверджую... Ми точно братимемо участь у цьому процесі", – сказав він.
Марків зазначив, що сторона захисту очікувала таких дій і готова до продовження процесу. Зараз триває підготовка українських та італійських адвокатів.
"Війни ще не виграно, виграно тільки битву", – сказав він.
Нацгвардієць додав, що дата засідання поки невідома, воно, імовірно, може відбутися восени.
22 травня про оскарження вироку Марківу повідомляв у Facebook глава Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький. Він зазначив, що суд одержав касаційні скарги від Генеральної прокуратури Мілана і цивільних позивачів – сім'ї фотокореспондента Андреа Роккеллі, в загибелі якого обвинувачували Марківа.
"Найближчим часом очікуються новини про розгляд справи у касаційному суді – найвищій судовій інстанції Італії. Попереду – касаційний процес і юридичні баталії", – написав він.
Контекст:
Марківа затримали в Болоньї 30 червня 2017 року за підозрою в причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі і його перекладача, громадянина РФ Андрія Миронова в районі Слов'янська. За версією слідства, перебуваючи на горі Карачун, Марків нібито передав інформацію про місцеперебування журналістів.
У Міністерстві внутрішніх справ України розповідали, що кримінальне провадження проти Марківа італійські правоохоронці відкрили за свідченнями французького журналіста, який надав відеоряд, що нібито підтверджує причетність Марківа до вбивства Роккеллі. Українські правоохоронці вважають, що італієць і росіянин загинули внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У підрозділі Марківа не було мінометів, які вели вогонь по ймовірному місцеперебуванню журналіста, пояснювали у МВС.
Італійська прокуратура просила для Марківа 17 років в'язниці. 12 липня 2019 року суд Павії дав нацгвардійцю 24 роки позбавлення волі.
20 листопада 2019 року захист подав скаргу на вирок.
3 листопада 2020 року Марківа виправдали. Він вийшов на волю. 4 листопада Марків повернувся в Україну і поновився на службі в батальйоні імені Кульчицького.