Війна в Україні підвищила попит. Компанія – виробник HIMARS заявила про намір випускати до 96 таких РСЗВ на рік
Видання повідомило, що у 2022 році компанія вже наростила обсяги виробництва HIMARS із 48 до 60 пускових установок на рік.
Тайклет поінформував, що Lockheed Martin має намір збільшити цю кількість до 96 на рік і вже зробила кроки щодо нарощування обсягів виробництва.
Він розповів, що війна в Україні підвищила попит у світі на РСЗВ. За словами Тайклета, HIMARS, які виробляє Lockheed Martin, а також переносні протитанкові комплекси Javelin (Lockheed Martin виробляє спільно з фірмою Raytheon) "зумовлюють чималий інтерес" у замовників. Обидва види озброєнь США надали Україні, журналісти наголошують, що Lockheed Martin нарощує виробництво на тлі успіху українських військових.
Breaking Defens зазначило, що армія США влітку 2022 року оприлюднила запит на виробництво 96 установок HIMARS. Такий темп компанія може підтримувати до 2028 фінансового року, пише ЗМІ, посилаючись на запит.
За даними на сайті Пентагону, США станом на 14 жовтня зобов'язалися надати Україні 38 HIMARS. Breaking Defens пояснює, що до цієї кількості входять 18 HIMARS, які США виділили в межах Ініціативи сприяння безпеці України (це програма USAI, спрямована на тривалу перспективу). У Пентагоні заявляли, що на їхнє виробництво та постачання піде кілька років.
Контекст:
Реактивні системи залпового вогню HIMARS, а також аналогічні системи M270 та MARS Україна отримує з початку червня. До кінця серпня на озброєнні української армії було понад 20 одиниць такої техніки.
Отримавши від західних партнерів сучасну зброю, зокрема американські реактивні системи залпового вогню M270 і HIMARS з боєприпасами дальністю до 70 км, ЗСУ знищили низку складів боєприпасів загарбників на окупованій території, а також казарми, де розміщувалися російські військові.
Збройні сили України ефективно використовують HIMARS, наголошували в Пентагоні.