Віце-прем'єр російського уряду Хлопонін задекларував рекордний прибуток після продажу будинку бізнесменові – ЗМІ

У 2017 році сім'я Хлопоніна заробила 2,9 млрд рублів
Фото: ЕРА

Віце-прем'єр російського уряду Олександр Хлопонін продав свій будинок в Італії колишньому однокурснику, російському бізнесменові Михайлу Прохорову, про це повідомляє "Русская служба ВВС". Заступник гендиректора "Трасперенси Интернешнл  Россия" Ілля Шуманов вважає, що цю угоду може бути кваліфіковано правоохоронцями як спробу відмивання грошей.

Віце-прем'єр російського уряду Олександр Хлопонін продав свій будинок в Італії вдвічі дорожче від ринкової ціни російському бізнесменові Михайлу Прохорову. Про це йдеться в розслідуванні "Русской службы ВВС".

Дохід Хлопоніна за 2017 рік виявився рекордним за всю історію публікації декларацій уряду. Його сім'я заробила 2,9 млрд руб. Більшу частину доходу становить операція з продажу нерухомості в Італії – приблизно 2,89 млрд.

Видання проконсультувалося з рієлторами, які повідомили, що будинки в тій місцевості коштують удвічі дешевше.

ЗМІ вдалося з'ясувати, що після продажу будинку Хлопонін продовжує їздити в ті регіони Італії. Більше того, політик навчався і працював у бізнесі разом із новим власником будинку Прохоровим.

Заступник гендиректора "Трасперенси Интернешнл  Россия" Ілля Шуманов вважає, що угодою можуть зацікавитися європейські правоохоронці, оскільки її вартість відрізняється від середньої на ринку, і це може бути кваліфіковано як спроба відмивання грошей.

"Прохоров на момент угоди володів акціями компанії "Русал", яка перебуває в зоні відповідальності віце-прем'єра Хлопоніна, що займається російськими природними ресурсами. Це дуже схоже на конфлікт інтересів, оскільки ухвалення рішень щодо компанії, з акціонером якої у тебе існують зобов'язання або права, може вплинути на об'єктивність ухвалення рішень чиновником", – сказав він.

За словами Шуманова, додатково для Хлопоніна така угода могла б гарантувати захист від потенційних санкцій із боку ЄС, які могли б призвести до заморожування закордонних активів.

6 квітня США запровадили санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній. Американське міністерство фінансів пояснило, що таких заходів вжито на виконання закону "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який у серпні 2017 року схвалив президент США Дональд Трамп.

16 квітня акції компанії "Русал" впали до найнижчого рівня для компанії від моменту виходу на IPO в 2010 році.