Вкладення в Україну – це інвестиції в майбутню країну ЄС – Шольц

Шольц заявив, що хотів би, щоб Україна стала членом ЄС
Фото: EPA
Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час виступу на відкритті V Німецько-українського бізнес-форуму з відновлення України в Берліні 24 жовтня заявив, що хотів би, щоб Україна стала членом Європейського союзу. Про це повідомив телеканал "Немецкая волна".

За словами Шольца, це "чіткий сигнал" інвесторам, що їхні вкладення в Україну це "інвестиції в майбутню країну ЄС".

Він зазначив, що Німеччина підтримуватиме Україну доти, "доки це буде необхідно". Як підкреслив канцлер, відносини України й Німеччини ніколи не були "настільки тісними", а європейське майбутнє України "очевиднішим".

До німецьких компаній із проханням про інвестиції звернувся глава українського уряду Денис Шмигаль. Про це повідомила пресслужба Кабінету Міністрів.

"Наше велике відновлення стане бустером для економіки Європи. Трампліном, прискорювачем, як хочете. План відновлення України – грандіозний, але також грандіозними є і збитки, які нам завдала Росія", – заявив Шмигаль.

Станом на червень цього року збитки України від російської агресії становлять приблизно $350 млрд, розповів Шмигаль. Він додав, що для відновлення країни необхідні ресурси в розмірі $750 млрд.

"У процесі нашої трансформації відкриються неймовірні можливості для європейського бізнесу. В енергетиці, аграрному секторі, ВПК, IT та інших сферах. Україна може стати майданчиком ніаршорингу – розміщення європейського виробництва поряд із ринком збуту. Для цього маємо кваліфікованих спеціалістів, розвинену логістику, потужну енергетику, природні ресурси", – сказав прем'єр-міністр.

Шмигаль також зазначив, що в майбутньому Україна буде надійним постачальником чистої енергії для ЄС. Адже до війни, за його словами, приблизно 70% електроенергії виробляли завдяки атомній, гідро- та поновній генерації.

Контекст:

8 лютого, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія й Молдова.

17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ до ЄС Україні та Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу до Євросоюзу.

Україна хоче виконати всі рекомендації Єврокомісії до кінця року, заявила віцепрем'єр-міністерка України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. За її словами, переговори про вступ України до Європейського союзу можуть розпочатися у 2023 році.

Як повідомляють на сайті Мінекономіки, Україна ставить перед собою "амбітну мету": до 2032 року зробити стрибок від перехідної (транзитної) економіки до економіки, що розвивається. Для залучення в українську економіку іноземних інвесторів уже створено унікальну електронну платформу Advantage Ukraine. На ній зібрано понад 500 інвестпроєктів і можливостей у 10 галузях економіки.

Крім того, Шмигаль заявляв, що Україна хоче знизити поріг входження до програми "інвестиційних нянь" із €20 млн до €12 млн. Уряд також пропонує розширити сферу дії закону на виробництво енергоефективних будівельних матеріалів, кліматичного обладнання, систем опалення та кондиціювання, а також гарячого водопостачання.