"Влада" Абхазії віддала 186 га в Піцунді під дачу Путіна. Президентка Грузії заявила про анексію цієї території

За договором РФ переходять 186 га землі з реліктовим сосновим парком та всі споруди на них, а також 115 га акваторії Чорного моря
Фото: v-georgia.com
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі вважає анексією рішення самопроголошеного уряду окупованої Абхазії передати Росії території курорту Піцунда, про це вона написала у Twitter.

Грузинська президентка закликала міжнародну спільноту жорстко відреагувати на те, що відбувається.

"Те, що ми бачимо в Піцунді,  це форма анексії території Грузії. Ми бачимо різку реакцію народу на події. Це наслідок постійної окупації. Категорично засуджую це та закликаю міжнародну спільноту до жорсткої реакції", – написала Зурабішвілі.

Президентка стала першою офіційною представницею влади Грузії, яка відреагувала на факт передавання у власність РФ державної дачі в Піцунді колишньої резиденції радянських вождів на кавказькому курорті, написало видання "Новости-Грузия".

Згідно з проєктом угоди Москви та Сухумі, в оренду РФ на 49 років переходять 186 га землі з реліктовим сосновим парком і 115 га акваторії Чорного моря. Усі будівлі комплексу стають російською власністю.

В Абхазії вже відбулося кілька акцій протесту, під тиском громадськості проєкт угоди розгляне "Конституційний суд", повідомило видання.

"Голос Америки" зазначив, що абхазький "президент" Аслан Бжанія намагається переконати противників передавання тим, що Абхазія "в боргу" перед Росією і що Сухумі не має коштів для ремонту споруд комплексу. За його словами, дача в Піцунді має стати повноцінною резиденцією президента РФ Володимира Путіна.

Ексміністр з питань реінтеграції Грузії Паата Закареїшвілі у коментарі "Голосу Америки" заявив, що в Абхазії дедалі більше незадоволених ставленням Росії до неї, вони вважають, що РФ "бере набагато більше, ніж дає".

Водночас він звернув увагу на "дивне мовчання" офіційної влади Грузії.

"Якщо Тбілісі намагається бути обережним і не псувати з Москвою відносини через Україну, щоб уникнути нової агресії, як це нам щодня пояснюють наші лідери, то що є явною анексією території? На мій погляд, це вона і є", вважає Закареїшвілі.

Контекст:

Абхазія та Південна Осетія, згідно із грузинським законодавством, – окуповані Російською Федерацією території Грузії. 8–12 серпня 2008 року між Росією та Грузією стався збройний конфлікт. Російські війська спільно з південноосетинськими і абхазькими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії. 

Генштаб Збройних сил України у березні 2022 року повідомив, що підрозділи з окупованих територій Грузії – Південної Осетії і Абхазії – приєдналися до військ окупантів. Зокрема, на територію України перекинули підрозділи 4-ї (Цхінвальський район, Південна Осетія) та 7-ї (Абхазія) військових баз.

14 липня Бжанія заявив, що Абхазія готова надати два порти в Чорному морі для ввезення підсанкційних товарів у РФ. "Після того, як значна кількість держав оголосила санкційний режим щодо РФ, ми, звичайно ж, думаємо, що нашу територію можна використати для реалізації "паралельного імпорту", – сказав він.