Влада Білорусі намагається налагодити власне виробництво артилерійських снарядів і збирається для цього на переговори до Ірану – ГУР МО

Білорусь цікавлять технології виробництва та пакування снарядів
Фото: mil.in.ua
Білоруська влада шукає можливість забезпечити на своїй території повний цикл виробництва артилерійських снарядів калібрів 152 мм і 122 мм. Про це Головне управління розвідки Міністерства оборони України 17 листопада повідомило у Telegram.

За його даними, окрім цих боєприпасів, Мінськ намагається організувати технологічний процес збирання реактивних снарядів калібрів 122 мм, 220 мм і 300 мм з імпортних складових.

"У зв'язку із цим 2023 листопада заплановано візит білоруської делегації до Ірану. Список питань для обговорення з іранською стороною стосується всього циклу виробництва – від технології виплавки сталі для складових частин боєприпасів до фарбування снарядів і тари, що використовуюється для їхнього пакування", – ідеться у повідомленні.

1 вересня головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов писав з посиланням на військовослужбовця 2-го армійського корпусу ЗС Росії, що російські окупанти під час вторгнення в Україну відчувають брак гармат та снарядів калібрів 122 мм та 152 мм. РФ їх виробляє, але жодне виробництво не може компенсувати таку величезну витрату снарядів на такому великому фронті, заявив журналіст.

Контекст:

24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, зокрема з Білорусі, хоча за кілька днів до цього міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає.

На початку квітня північні регіони України звільнили від окупантів. З території Білорусі окупанти запускали по українських об'єктах ракети і дрони-камікадзе, з білоруських аеродромів злітали літаки, які обстрілювали Україну.

У Раді нацбезпеки і оборони України заявляли, що президент Росії Володимир Путін щодня чинить тиск на Олександра Лукашенка, який перебуває в Білорусі при владі з 1994 року, щоб той почав збройну агресію проти України з боку Білорусі.

4 жовтня Лукашенко визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України. 10 жовтня він заявив, що домовився з Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави".

4 листопада Лукашенко сказав, що у нього "немає жодного бажання відправляти в Україну білоруських військових".