Влада Франції підтвердила правомірність використання гумових куль проти "жовтих жилетів" – ЗМІ
Держрада Франції зазначила, що використання поліцією гумових куль є необхідною в умовах, коли "жовті жилети" виявляються причетними до насильства та руйнувань, зазначають джерела BFMTV.
1 лютого Державна рада при уряді Франції відхилила клопотання правозахисників про припинення використання силовиками гумових куль під час розгону учасників акцій протесту "жовтих жилетів". Про це з посиланням на обізнані джерела повідомило BFMTV.
Держрада, яка є вищою судовою інстанцією Франції з адміністративних питань, визнала, що використання травматичної зброї завдало протестувальникам "іноді дуже серйозні травми", проте підкреслила, що з боку правоохоронців не було виявлено порушень під час використання такої зброї.
Відомство підкреслило, що використання гумових куль поліцією є "необхідним" в умовах, коли "жовті жилети" виявляються причетними до актів насильства та руйнувань.
Отже, на акції, яку "жовті жилети" анонсували на 2 лютого, поліція зможе знову застосувати травматичну зброю.
За підрахунками правозахисників, які заперечували право використовувати гумові кулі проти протестувальників, від початку акцій "жовтих жилетів" їх було використано приблизно 9,2 тис. разів.
Через рішення уряду Франції підвищити із 2019 року податок на дизельне пальне і бензин у Франції в середині листопада 2018 року почалися акції протесту. Мітингувальники заявляли, що підвищення призведе до зростання цін, в уряді пояснили ці плани боротьбою за охорону навколишнього середовища.
Протестний рух дістав назву "Жовті жилети", оскільки демонстранти одягнені у флуоресцентні жилети, які мають бути в усіх автомобілях Франції.
1 грудня протести переросли в заворушення. Мітингувальники кидали каміння, будували барикади, перевертали та підпалювали машини. Поліція застосувала сльозогінний газ і водяні гармати. Демонстранти також розмалювали стіни Тріумфальної арки і пошкодили її статуї.
5 грудня президент Франції Еммануель Макрон на тлі масових акцій протесту відмовився від планів підвищити податок на пальне. Однак протести і заворушення не припинилися.
26 січня на 11-ту акцію "жовтих жилетах" вийшло майже 69 тис. осіб.