Влада Китаю доручила шахтам видобувати "якомога більше" вугілля, щоб полегшити енергетичну кризу
Уряд Китаю доручив вугільним шахтам видобувати "якомога більше" вугілля, щоб перед настанням зими полегшити енергетичну кризу. Про це повідомив CNN 20 жовтня, посилаючись на розпорядження китайської національної комісії з розвитку і реформ.
Таке рішення ухвалили після кількох тижнів перебоїв з електропостачанням у багатьох провінціях Китаю. Це змусило уряд обмежити споживання електроенергії в години пік. Деякі підприємства зупинили виробництво.
На початку року китайська влада скоротила видобування вугілля в шахтах, щоб зменшити викиди вуглецю, зазначив CNN. Але у країні зріс попит на проєкти, які потребують викопного палива, а потужностей для цього бракує. Зараз комісія вимагає максимального збільшення видобування вугілля в шахтах до останнього кварталу 2021 року. Закривати вугільні шахти заборонили.
У деяких китайських провінціях ціна на електроенергію зросла на 20%. Пекін контролює вартість електроенергії, виробники не можуть підняти ціни без дозволу уряду.
Влада Китаю розраховує й на інші форми енергії. Комісія з розвитку і реформ просила виробників ядерної, сонячної, водяної та вітряної енергії запобігти від'єднанню електроенергії в житлових районах.
Як зазначив СNN, відсутність електроенергії у другій за величиною економіці світу становить загрозу для глобальних ланцюжків постачань. Компанія Apple скоротила обсяги виробництва через обмеження на електроенергію.
Контекст:
Про енергетичну кризу в Китаї, через яку почалися перебої в роботі заводів, було відомо наприкінці вересня цього року. Брак електрики торкнувся жителів провінцій Ляонін, Гірін і Хейлунцзян. У Шеньяні, столиці Ляонін, через брак електрики несподівано перестали працювати світлофори.
Bloomberg із посиланням на дослідження компанії Mysteel писало, що через дефіцит електроенергії в Китаї у вересні скоротилося виробництво міді, алюмінію та цинку. Це призвело до зростання цін на метали.