Підвищуючи тариф на передавання електроенергії, держава позбавляє промисловість можливості працювати – експерт
"Таке одномоментне різке підвищення тарифу абсолютно неприпустиме. Особливо враховуючи, що лише для металургів це коштуватиме додатково 4,3 млрд грн на рік. Це призведе до того, що наша продукція просто втратить конкурентоспроможність", – сказав Каленков.
Він підкреслив, що зростання собівартості продукції промисловості автоматично призведе до подорожчання продукції для кінцевого споживача і на внутрішньому ринку, що запустить маховик інфляції у всіх сферах.
"Якщо щодо деяких товарів, які продають усередині країни, це перекладуть на кінцевого споживача і як маховик піде далі і далі – [це] і розвиватиме інфляцію", – пояснив Каленков.
За його словами, від такого рішення постраждає економіка країни загалом, а також завдасть удару по стабільності національної валюти.
"Це вдарить по всіх металургах і реально призведе до того, що вони зроблять і продадуть менше продукції, ніж могли б. У підсумку державний бюджет недорахується набагато більше, ніж 4,3 млрд грн... Тобто за це підвищення заплатить держава – недоодержавши в бюджет, недоодержавши у валютний виторг, заплатить значно більше. Тому що промисловість виробляє додаткову вартість. Позбавляючи промисловість можливості працювати, держава і вся економіка України втратять набагато більше", – підсумував Каленков.
Контекст:
"Цензор.НЕТ" писав, що НЕК "Укренерго" виступила з пропозицією підвищити тариф на передавання електроенергії на 56% – до 458,83 грн/МВт-год. "При цьому у 2020 році тариф на передачу підвищувався тричі, і виріс у результаті більш ніж удвічі – зі 113 грн МВт-год до 293,93 грн за МВт-год", – підкреслює видання.
У Федерації роботодавців України вважають, що "Укренерго" потрібно звернутися в Кабмін, щоб у проєкті держбюджету на наступний рік передбачили щонайменше 11 млрд грн для фінансування зобов'язань НЕК. Отже, підкреслюють у ФРУ, з 1 січня 2022 року тариф на передавання електроенергії для всіх груп споживачів може бути встановлено на рівні 289,18 грн/МВт-год.