Войнович: Можливо, з Росією станеться те, що сталося із Союзом: вона розвалиться на шматки, і якісь підуть далеко, як-от Україна намагається G

Войнович: Хтось піде в цей бік, а якась частина застрягне в далекому минулому
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

Російська історія рухається за принципом маятника, тому не виключено, що рано чи пізно Російська Федерація розвалиться, заявив у інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону російський письменник Володимир Войнович.

Росія, імовірно, розвалиться на частини, як це сталося з Радянським Союзом. Таку думку в авторській програмі Дмитра Гордона на каналі "112 Україна" висловив російський письменник Володимир Войнович.

За його словами, російська політика "рухається за принципом маятника: від одного до іншого", від радянського диктатора Йосипа Сталіна до першого секретаря ЦК КПРС Микити Хрущова, від голови президії Верховної Ради СРСР Леоніда Брежнєва до екс-президента СРСР Михайла Горбачова.

"Я думаю, у найближчому (можливо, не для мене, але для вас) майбутньому Росія зробить наступний крок. Під час таких подій, як хрущовська відлига, перебудова і все таке, послаблюється державний механізм, державні важелі, які скріплюють усю цю махину, і з'являються нові сили, молоді люди приходять у політику, серед цих людей є багато радикально налаштованих, адже для радикалізму теж є підстави. Тому цілком можливо, що з Росією станеться те, що сталося з Радянським Союзом: вона розвалиться на шматки, і якісь шматки підуть далеко, як-от Україна намагається. Правда, ви ще не дуже далеко, по-моєму, пішли... Але в усякому разі хтось піде в цей бік, а якась частина застрягне в далекому минулому", – сказав Войнович.

Войнович: Можливо, Поклонська походить від статуї Миколи ІІ, коли та вкотре мироточила: раптом там сперма була? Читайте повний текст інтерв'ю

Радянський Союз розпався в грудні 1991 року. 8 грудня глави Білорусі, Росії та України зібралися в Біловезькій пущі, констатували, що СРСР припиняє своє існування, і підписали угоду про створення СНД. Цей документ схвалили вищі посадовці й глави урядів трьох країн: Борис Єльцин і Геннадій Бурбуліс від РРФСР, Станіслав Шушкевич і В'ячеслав Кебіч від Білорусі, Леонід Кравчук та Вітольд Фокін від України.

Унаслідок розпаду СРСР було утворено 15 незалежних держав.