ВООЗ схвалила ще одну вакцину проти COVID-19

Ефективність вакцини Nuvaxovid становить від 89,7% до 90,4%
Фото: EPA

Всесвітня організація охорони здоров'я 21 грудня додала до списку екстреного використання вакцину Nuvaxovid. Напередодні цю вакцину схвалило Європейське агентство з лікарських засобів, повідомляють на офіційному сайті ВООЗ.

Nuvaxovid створили американська компанія Novavax та фонд "Коаліція інновацій у галузі готовності до епідемії" (CEPI). 17 грудня ВООЗ схвалила ще одну вакцину цього виробника – Covovax.

Обидві вакцини – дводозні, випущені за однією технологією. Їх можна зберігати за температури +2…+8 °C.

На сайті Novavax ідеться, що у третій фазі клінічних випробувань, які проводили у Великобританії та Мексиці, ефективність вакцини Nuvaxovid становила від 89,7% до 90,4%.

Європейське агентство з лікарських засобів рекомендує робити щеплення вакцинами Nuvaxovid та Covovax людям віком від 18 років.

Можливі побічні реакції – головний біль, біль у м'язах і суглобах, нудота, стомлюваність і нездужання. Серед протипоказань до вакцинації препаратами Novavax – лихоманка, гостра інфекція чи алергія на компоненти вакцин.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Масова вакцинація проти коронавірусної інфекції у світі розпочалася наприкінці 2020 року. За даними сайта Our World in Data, станом на 21 грудня 57% населення світу ввели хоча б одну дозу вакцини проти COVID-19. У всьому світі було введено 8,78 млрд доз, а зараз щодня вводять 36,07 млн доз.

Раніше ВООЗ схвалила препарати Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Janssen (Johnson & Johnson), Spikevax (Moderna), CoronaVac (Sinovac Biotech), Covaxin (Bharat Biotech), Vaxzevria (Oxford/AstraZeneca), а також Covishield – аналог AstraZeneca, який виготовляють за ліцензією на базі Serum Institute of India, та Vero Cell від Sinopharm.