ВООЗ зафіксувала випадки повторного зараження новими штамами коронавірусу
Випадки повторного інфікування штамом коронавірусу 501Y.V2 Всесвітня організація охорони здоров'я зафіксувала в Південній Африці, повідомила провідна наукова співробітниця ВООЗ Сумія Свамінатан.
Незважаючи на наявність антитіл, люди, які перехворіли на нові штами коронавірусу, заражаються повторно. Про це заявила під час брифінгу 12 лютого провідна наукова співробітниця Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Сумія Свамінатан. Відео брифінгу опубліковано на YouTube-сторінці організації.
"Нам надходять повідомлення про пацієнтів, які повторно заразилися новим варіантом коронавірусу. І з Південної Африки були попередні повідомлення, де припускали, що люди, які вже перехворіли, можуть знову заразитися", – сказала Свамінатан.
Вона зазначила, що ВООЗ проводить дослідження, на скільки часу вистачає імунітету проти коронавірусу у людей, які перехворіли на COVID-19.
За словами Свамінатан, серед тих, хто зробив щеплення проти коронавірусу, більшість переносить COVID-19 у легкій формі. Повідомляють, що вакцинація також сприяє зниженню рівня передавання інфекції.
За даними дослідження вчених з Управління громадського здоров'я Великобританії, імунітет до COVID-19 у тих, хто перехворів, збережеться щонайменше на п'ять місяців і забезпечує 83% захисту від повторного зараження.
Водночас результати дослідження групи австралійських учених свідчать, що люди, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, зберігають імунітет до COVID-19 як мінімум вісім місяців.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Повідомлення про новий штам коронавірусу в ПАР уперше з'явилися 18 грудня 2020 року. Штам 501Y.V2 поширюється швидше і сильніше вражає молодих та здорових людей. Саме ця мутація і спричинила другу хвилю COVID-19 у ПАР. Згідно з даними МОЗ країни, приблизно 80–90% хворих на COVID-19 громадян Південної Африки заражені саме таким штамом.
Станом на 14 лютого у ПАР зареєстровано майже 1,5 млн випадків COVID-19, померло 47 899 інфікованих пацієнтів.