ВООЗ закликала продовжити до кінця року мораторій на додаткові дози вакцини проти COVID-19
"Місяць тому я закликав до глобального мораторію на бустерні дози щонайменше до кінця вересня, щоб зробити пріоритетною вакцинацію по всьому світу людей, які входять до груп ризику, але яким досі не ввели навіть першої дози, – сказав Гебреєсус. – На жаль, глобальна ситуація відтоді мало змінилася. Тому сьогодні я закликаю продовжити мораторій щонайменше до кінця року, щоб дозволити кожній країні вакцинувати як мінімум 40% свого населення".
Водночас глава ВООЗ зазначив, що третя доза препарату проти COVID-19 може бути необхідною для людей, у яких не сформувалася достатня імунна відповідь після первинної вакцинації або в яких припинилося вироблення антитіл.
"Однак наразі ми не хочемо, щоб бустерні дози набули широкого поширення серед здорових людей, яких було повністю вакциновано", – додав Гебреєсус.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Компанія Pfizer, яка разом із BioNTech розробила вакцину проти COVID-19, заявляла, що щеплення третьою дозою збільшує захист від нових варіантів коронавірусу, зокрема від "індійського" штаму "Дельта".
У ВООЗ говорили, що поки вивчають інформацію про необхідність застосування третьої дози вакцин проти коронавірусу, які вводять за дводозною схемою, або змішування препаратів. Гебреєсус закликав ввести мораторій на проведення ревакцинації проти коронавірусної інфекції третьою дозою препаратів хоча б до кінця вересня, щоб дати можливість вакцинувати щонайменше 10% населення в усіх країнах.
За даними Bloomberg, у світі зробили понад 5,56 млрд щеплень проти коронавірусу, цього досить для повної вакцинації (введення двох доз) 36,2% населення світу. Імунізацію розпочали у 184 країнах.
Застосовувати третю дозу дозволили, зокрема, в Ізраїлі, Німеччині, Бразилії, Литві та США.