"Усе добре, він бадьорий, веселий". Адвокатка вперше зустрілася з Протасевичем
Про це адвокатка розповіла агентству "БелаПАН". Матеріал у закритій новинній стрічці, його цитує сайт Naviny.by.
Оленська розповіла, що в її підзахисного "все добре, він бадьорий, позитивний і веселий, хвилюватися нема чого". Через підписку про нерозголошення вона не наводила іншої інформації.
У коментарі РБК вона заявила, що життю і здоров'ю Протасевича "нічого не загрожувало і не загрожує".
Адвокатку пустили до Протасевича вперше після затримання. Це відбулося на четвертий день після того, як журналіста зняли з рейсу Афіни – Вільнюс у Мінську, підкреслює Telegram-канал "Беларусь головного мозга", головним редактором якого Протасевич був до затримання.
За інформацією каналу, його можуть утримувати в СІЗО КДБ.
Контекст:
23 травня винищувач білоруських ВПС 23 травня за дорученням Лукашенка було піднято "для супроводу" літака Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса. Влада Білорусі стверджувала, що причиною приземлення в Мінську стало повідомлення про замінування судна (згодом вибухових речовин на борту не виявили).
Після перевірки білоруські спецслужби зняли з рейсу і затримали Протасевича та його дівчину Софію Сапегу (у Мінську з літака зійшло ще кілька людей, у Ryanair підозрюють, що це були агенти КДБ Білорусі, Лукашенко заперечує). Сапегу заарештовано, і її, і Протасевича визнали політв'язнями.
Переслідування Протасевича пов'язане з Telegram-каналом NEXTA. Паблік набув широкої популярності влітку минулого року завдяки висвітленню і координації протестів, які почалися після оголошення результатів виборів президента Білорусі.
Telegram-канал "Желтые сливы" опублікував відео з Протасевичем, у якому журналіст сказав, що перебуває в СІЗО №1 у Мінську і дає свідчення "за фактом організації масових заворушень у Мінську".
Країни ЄС, США, Канада, Україна та інші держави засудили дії влади Білорусі і закликали негайно звільнити затриманих.
Глави країн Євросоюзу 25 травня домовилися про розширення санкцій проти Білорусі через затримання Протасевича. За день до цього Європейська рада закликала заборонити білоруським авіакомпаніям використовувати повітряний простір європейських країн.
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення припинити авіасполучення з Білоруссю із 26 травня. МЗС Білорусі надіслало Україні ноту протесту через це "обурливе рішення".
25 травня стало відомо, що через введені санкцій керівництво "Белавиа" ухвалило рішення про скорочення 50% персоналу. Частину співробітників планують відправити в неоплачувані відпустки або з частковим збереженням зарплат.