Світовий банк вирішив більше не публікувати рейтинг Doing Business. Його випускали із 2003 року

Світовий банк має намір розробити новий підхід до оцінювання ділового та інвестиційного клімату

Фото: ЕРА
Світовий банк (СБ) відмовився від підготовки та публікації рейтингів Doing Business і більше не буде їх випускати. Про це йдеться в заяві банку, опублікованій 16 вересня.

"Довіра до досліджень, які проводить група Світового банку, життєво важлива. Дослідження Світового банку забезпечують директивні органи інформацією, на підставі якої вони вибудовують свою діяльність, вони допомагають країнам ухвалювати інформованіші рішення і дають змогу зацікавленим сторонам точніше вимірювати досягнення в економічній та соціальній сферах. Такі дослідження є цінним інструментом і для приватного сектору, громадянського суспільства, науковців, журналістів, даючи їм можливість поглибити розуміння світових проблем", – зазначили в банку.

Автори заяви нагадали, що 2020 року після одержання даних про невідповідність у доповідях Doing Business 2018 і Doing Business 2020 скасували випуск нового рейтингу.

У релізі йдеться, що після цього керівництво Світового банку ініціювало низку перевірок та аудиторських перевірок самої доповіді та методології її підготовки. За підсумками перевірок Світовий банк опублікував доповідь про невідповідності у цих двох рейтингах.

"Оскільки в повідомленнях, які надійшли внутрішніми каналами, було порушено питання етики, зокрема поведінки колишніх посадовців ради [директорів], а також нинішніх та/або колишніх співробітників банку, керівництво довело ці заяви до відома відповідних структур механізму внутрішньої підзвітності банку. Вивчивши всю наявну на сьогодні інформацію з доповіді Doing Business, зокрема висновки за підсумками попередніх оглядів, аудиторських перевірок, а також доповідь, оприлюднену сьогодні банком від імені ради виконавчих директорів, керівництво Світового банку ухвалило рішення припинити випуск доповіді Doing Business", – підкреслили у Світовому банку.

СБ має намір розробити новий підхід до оцінювання ділового та інвестиційного клімату.

"Ми висловлюємо глибоку вдячність численним співробітникам, які невпинно займалися питаннями поліпшення ділового клімату, і ми сподіваємося знайти нові сфери для використання їхніх сил і здібностей", – резюмували автори заяви.

Контекст:

Рейтинг Doing Business публікували 17 років поспіль, перший – Doing Business 2004 – вийшов у вересні 2003 року.

Україна потрапила в сотню рейтингу 2014 року (96-те місце), повідомляла пресслужба Мінекономіки. Відтоді країна поліпшила свої показники більше ніж на 20 позицій. У рейтингу Doing Business, опублікованому в жовтні 2019 року, Україна опинилася на 64-му місці.

Щодо місця України у цьому рейтингу українська влада в різний час ставила різні цілі. П'ятий президент Петро Порошенко 2016 року, коли країна була на 80-му місці, ставив за мету увійти до переліку перших 50 країн із рейтингу. Нинішній президент Володимир Зеленський 2019 року заявляв, що за три-чотири роки Україна може увійти в першу десятку рейтингу, а прем'єр-міністр Денис Шмигаль 2020 року говорив про ціль серед перших 30 місць як про можливу.