"Я перебуваю біля лінії окупації, щоб нагадати уряду РФ: світ не забув про події 2008 року". Помічник держсекретаря США відвідав Грузію
За словами помічника державного секретаря США Весса Мітчелла, Сполучені Штати не визнають так званої розділової лінії між Грузією та окупованою Південною Осетією як міжнародного кордону.
Помічник державного секретаря США Весс Мітчелл, перебуваючи з візитом у Грузії, закликав світ пам'ятати про окупацію Росією частини цієї країни, повідомляє 1 травня грузинський "Перший канал".
"Сьогодні я перебуваю біля лінії окупації, щоб нагадати російському уряду, що світ не забув подій 2008 року", – заявив Мітчелл у селищі Одзісі, куди він приїхав разом із міністром закордонних справ Грузії Михайлом Джанелідзе.
Одзісі розташоване між Грузією та окупованою РФ Південною Осетією.
За словами Мітчелла, США не визнають так званої розділової лінії як міжнародного кордону.
"10 років тому тут була війна, і сьогодні я тут, щоб нагадати російському уряду, що світ не забув тих подій. Ми не визнаємо цієї розділової лінії як міжнародного кордону. Нас дуже турбує становище у зв'язку з безпекою тих грузинів, які живуть за кордоном. Ми засуджуємо будь-яку дію, яка стосується затримання громадян Грузії, тортур, убивств, і ми співчуваємо сім'ям цих людей", – додав Мітчелл.
Він наголосив, що США закликають Росію виконувати взяті на себе зобов'язання, передбачені угодою про припинення вогню від 2008 року.
8–12 серпня 2008 року між Росією та Грузією стався збройний конфлікт. Російські війська спільно з південноосетинськими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії. Пізніше Росія визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії.
Після конфлікту Росія та Грузія припинили дипломатичні відносини.
Абхазія та Південна Осетія, згідно з грузинським законодавством, – окуповані Російською Федерацією території. Регіони проголосили незалежність від Тбілісі на початку 90-х років. У 2000-х роках незалежність Абхазії та Південної Осетії визнали чотири країни: Росія, Нікарагуа, Венесуела і Науру.
За офіційними грузинськими даними, у серпневому конфлікті 2008 року з грузинської сторони загинуло 413 осіб, зокрема 166 військових, 16 поліцейських і 220 цивільних осіб, поранення дістало 2234 людини.
За даними влади Південної Осетії, унаслідок дій грузинської армії загинуло більше ніж 1,5 тис. осіб, проте Слідчий комітет при прокуратурі РФ документально підтвердив загибель 162 осіб. Слідчий комітет РФ також визнав загиблими в конфлікті 67 російських військовослужбовців.