Із Чехії можуть вислати всіх російських дипломатів
Він підкреслив, що очікував на іншу реакцію від російської сторони після вислання із Праги співробітників дипмісії РФ.
"Нам доводиться проводити консультації з іншими варіантами. Я готовий до всього. Навіть на побудову відносин із самого початку. Це означає, що ми відправимо їх усіх додому", – зазначив міністр.
19 квітня Гамачек заявив, що Чехія вирішує, як відреагувати на вислання Росією 20 співробітників посольства Чехії.
"Відповідь сильніша, ніж ми очікували. Вони звільнили більше дипломатів, ніж ми – розвідників", – зазначив Гамачек.
Контекст:
16 жовтня 2014 року в чеському селі Врбетіце вибухнув склад, на якому зберігали 58 тонн боєприпасів, повідомляє Lidovky. Під час вибуху загинуло двоє людей, а жителів навколишніх сіл евакуювали. Другий вибух стався 3 грудня того самого року, але вже на іншому складі під Врбетіце, там зберігали 98 тонн боєприпасів. Роботи з ліквідації наслідків вибухів тривали майже шість років і закінчилися восени минулого року. Завдані збитки та витрати, необхідні для очищення територій поблизу складів, оцінюють приблизно в 1 млрд чеських крон (1,3 млрд грн).
У квітні 2021 року влада Чехії заявила про причетність росіян Олександра Петрова і Руслана Боширова до вибухів на чеських складах із боєприпасами 2014 року. Саме їх називали отруювачами російського ексрозвідника Сергія Скрипаля та його доньки. Росіян оголосили в розшук.
17 квітня Гамачек оголосив, що протягом 48 годин 18 російських дипломатів мають покинути територію країни, оскільки їх "чітко ідентифікували спецслужби Чеської Республіки як офіцерів російських спецслужб".
18 квітня Росія оголосила персонами нон ґрата 20 співробітників посольства Чехії і висунула їм вимогу покинути країну до кінця дня 19 квітня.
МЗС РФ вважає, що у вигнанні російських дипломатів з Чехії є "американський слід", а Кремль категорично не згоден із висновками чеської сторони про причетність агентів Росії до організації вибуху і вважає ці висновки "провокаційними й недружніми".