Із червоною доріжкою та військовим оркестром. Трамп планує покинути Вашингтон у день інавгурації Байдена – ЗМІ
Президент США Дональд Трамп планує покинути Вашингтон уранці 20 січня, незадовго до інавгурації обраного президента Джо Байдена. Про це повідомило агентство Associated Press із посиланням на джерело.
Після закінчення каденції Трамп планує жити у Флориді.
Агентство нагадало, що президента не буде на інавгурації Байдена. Замість цього йому хочуть провести церемонію на базі Ендрюс перед останнім польотом на "борту номер один".
Чиновники розглядають варіант організації церемонії за прикладом прийомів під час візитів Трампа за кордон – із червоною килимовою доріжкою, винесенням прапора, військовим оркестром і салютом.
6 січня на мітингу, який відбувся перед Білим домом, Трамп заявив прибічникам, що ніколи не визнає поразки на виборах, і закликав іти до будівлі Конгресу, де мали оголосити переможцем виборів демократа Джо Байдена. Протестувальники вирушили до будівлі Конгресу США і штурмом узяли її. Унаслідок заворушень загинуло п'ятеро людей, серед них і офіцер поліції Капітолія, а у Вашингтоні через це оголосили надзвичайний стан.
7 січня Конгрес США затвердив Байдена переможцем президентських виборів. Він отримав 306 голосів вибірників, Трамп – 232. Інавгурація нового президента США має відбутися 20 січня.
Палата представників – нижня палата Конгресу США – на засіданні 13 січня проголосувала за імпічмент Трампа. Автори резолюції висунули йому одне обвинувачення – в підбурюванні до масових заворушень. Вони вважають, що Трамп зрадив довіру на посту президента і 6 січня, коли протестувальники взяли штурмом будівлю Конгресу США, "наразив на серйозну небезпеку урядові інститути США, поставив під загрозу цілісність демократичної системи і перешкоджав мирному переданню влади". Тепер питання про імпічмент має розглянути Сенат США.
Трамп став третім лідером в історії США, щодо якого запустили процедуру імпічменту, і єдиним, якому Палата представників оголосила імпічмент двічі (вперше ще у 2019 році). До нього розгляд вели щодо Ендрю Джонсона і Білла Клінтона.