За підозрою в організації нападу з ножем на перехожих у Парижі затримали сімох осіб
25 вересня чоловік із ножем напав на перехожих біля колишнього офісу сатиричного тижневика Charlie Hebdo в Парижі, поранення дістало двоє людей.
Після нападу невідомого чоловіка з ножем на перехожих біля колишнього офісу сатиричного тижневика Charlie Hebdo в Парижі 25 вересня поліція Франції затримала сімох людей – усіх їх підозрюють у причетності до інциденту. Про це пише французьке видання Libération.
Жертвами нападу стали співробітники продюсерських компаній, приміщення яких розташовані на вулиці Ніколас-Аппер, де 7 січня 2015 року було скоєно напад на Charlie Hebdo.
Головний підозрюваний – 18-річний чоловік пакистанського походження визнав свою провину.
Згідно з першими результатами розслідування, вчинок головного підозрюваного пов'язаний із перевиданням карикатур Charlie Hebdo, якого той не підтримував, ідеться в повідомленні.
Ще шестеро підозрюваних перебувають під вартою, їх допитують. Одного чоловіка, затриманого неподалік від місця нападу, відпустили.
Унаслідок нападу з мачете в 11-му районі Парижа 25 вересня поранення дістало двоє людей. Спочатку була інформація про чотирьох постраждалих. Імовірного зловмисника затримали в районі Бастилії, його одяг був у крові.
Інцидент місцева прокуратура трактує як тероризм.
Charlie Hebdo – відомий французький сатиричний журнал. Серед іншого він публікував карикатури на іслам і пророка Мухаммеда, після чого йому почали надходити погрози.
7 січня 2015 року озброєні ісламісти напали на редакцію Charlie Hebdo. Загинуло 12 осіб, зокрема головний редактор Стефан Шарбоньє. Пізніше поліція встановила особи бойовиків – це брати Саїд і Шеріф Куаші, яких убили під час спецоперації правоохоронців. Відповідальність за напад узяло на себе єменське відділення міжнародної терористичної організації "Аль-Каїда".
Після теракту редакція Charlie Hebdo не друкувала малюнків із зображенням пророка Мухаммеда, але у вересні 2020 року опублікувала карикатури, які вже друкували в журналі з 2006-го до 2012 року. Спеціальний номер було приурочено до поновлення судового процесу над 15 обвинуваченими у пособництві братам Куаші. Після виходу номера Charlie Hebdo знову почали надходити погрози від "Аль-Каїди".