Захарова про висилання російських дипломатів із Німеччини: Недружні дії Берліна не залишаться без відповіді

Захарова пригрозила відповіддю на рішення Берліна
Фото: EPA
Росія має намір відповісти на висилання з Німеччини двох російських дипломатів. Про це в Telegram 15 грудня заявила речниця міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова.

"Недружні дії Берліна не залишаться без адекватної відповіді", – написала вона.

За словами Захарової, найближчим часом буде зроблено заяву щодо цього.

15 грудня глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила про висилання двох дипломатів РФ із Берліна. Вона нагадала, що 2019 року в Берліні вбили колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі. 15 грудня 56-річного громадянина РФ Вадима Соколова (Красікова) визнали винним у цьому вбивстві та засудили до довічного ув'язнення.

"У своєму обвинувальному висновку генеральний прокурор дійшов висновку, що цей злочин було скоєно від імені державних органів Російської Федерації",  сказала вона.

Контекст:

23 серпня 2019 року кілер на велосипеді під'їхав до Хангошвілі та вбив його кількома пострілами. Злочинця затримали німецькі поліцейські. Журналісти з'ясували, що справжнє прізвище затриманого – Красіков і він пов'язаний зі спецпідрозділом ФСБ.

У червні 2020 року влада Німеччини висунула йому обвинувачення в убивстві та незаконному володінні зброєю. Він прийняв замовлення на вбивство Хангошвілі від відомств, які підпорядковуються уряду Російської Федерації, ішлося у заяві прокуратури ФРН.

Президент РФ Володимир Путін стверджував, що Хангошвілі – "кривавий бойовик", нібито причетний до вибухів у московському метро.

У жовтні 2020 року в Берліні почався суд над Соколовим, йому зачитали текст обвинувачення у скоєнні вбивства Хангошвілі.

У березні 2021 року Україна передала Німеччині докази у справі про вбивство Хангошвілі, виявлені під час спецоперації у Харкові.

Хангошвілі – етнічний чеченець, який народився у Панкіській ущелині (Грузія). За даними "Немецкой волны", він мав грузинський паспорт на ім'я Торніке Кавтарашвілі. Під час Другої чеченської війни командував одним із підрозділів, який воював проти Росії, пізніше співпрацював зі спецслужбами Грузії. 2015 року у Тбілісі на Хангошвілі здійснили замах. Після цього він поїхав до України, а потім – до Німеччини.