Збитий у Судані літак міг перевозити зброю. На борту був бізнесмен, пов'язаний із Бутом – Reuters
Збитий у Судані вантажний літак із російським екіпажем міг постачати зброю і боєприпаси суданській армії. Про це 23 жовтня повідомило агентство Reuters, посилаючись на джерела в Силах швидкого реагування Судану (RSF), які воюють з армією Судану, і документи, які було знайдено на місці катастрофи.
Імовірно, RSF збили транспортний Іл-76, який, за словами джерела в угрупованні, використовували для скидання зброї, боєприпасів і провізії для армії Судану і її союзників у районі міста Аль-Фашир, де ведуть наступ Сили швидкого реагування. Джерело стверджує, що літак збили невдовзі після скидання чергової партії допомоги. Інші подробиці збиття Іл-76 наразі невідомі.
На підставі фото й відео з місця падіння літака агентство ідентифікувало трьох імовірних членів екіпажу. Це 67-річний Віктор Гранов (2005 року організація Amnesty International заявляла, що цей російський бізнесмен, який живе в ПАР, пов'язаний із російським торговцем зброєю Віктором Бутом), 33-річний Антон Селіванець і 61-річний Олександр Кабанов (колишній військовий).
Reuters намагалося дістати коментарі від родичів росіян, але вони не відповіли. МЗС РФ також не відповіло на запит агентства.
Контекст:
З весни 2023 року в Судані тривають бойові дії між суданською армією й воєнізованими підрозділами Сил швидкого реагування (RSF). Як писало Reuters, протягом 18 місяців протистояння RSF вдалося взяти під свій контроль "значну частину Судану". Жертвами конфлікту, як повідомляла неурядова організація Armed Conflict Location and Event Dat, стало більш ніж 24 тис. осіб, понад 10 млн людей змушені були покинути свої домівки.
За повідомленням Middle East Eye, Росія "підстраховується" й допомагає обом сторонам конфлікту. Найманці з ПВК "Вагнер" допомагають RSF і сприяють постачанню зброї з ОАЕ. Також Росія намагається налагодити відносини з офіційною суданською владою, постачаючи нафтопродукти і пропонуючи доправляти зброю.
За даними WSJ і Middle East Eye, у Судані можуть бути й українські спецпризначенці, які підтримують регулярну армію. У вересні 2023 року телеканал CNN повідомляв, що українські спецслужби можуть бути причетними до ударів по російських найманцях на території країни.