Зеленський пояснив генсеку НАТО, що для переходу в контрнаступ Україні потрібне важке озброєння

Зеленський розповів співрозмовнику про ситуацію на полі бою, зазначили в ОП
Фото: president.gov.ua
2 серпня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Про це повідомив сайт глави держави.

"Генеральний секретар Альянсу висловив співчуття у зв'язку з убивством Росією українських військовополонених в Оленівці. Президент України окремо поінформував Єнса Столтенберга про ситуацію на полі бою та необхідність швидшого отримання Україною більшої кількості важкої зброї від країн – членів НАТО для успішного відбиття російських атак та переходу до подальшого контрнаступу", – ідеться в повідомленні.

В Офісі президента розповіли, що Зеленський наголосив на важливості отримання Україною від Альянсу "в максимально стислі терміни нелетальної військової допомоги в межах комплексного пакету, який був затверджений на мадридському саміті НАТО", і "зробив акцент на важливості забезпечення повного фінансування вказаної допомоги".

"Президент окремо обговорив із генеральним секретарем Альянсу стан опрацювання запитів України до НАТО стосовно допомоги для проведення гуманітарного розмінування й висловив сподівання на прискорення постачання необхідного обладнання", – пояснили у пресслужбі Зеленського.

За даними ОП, Столтенберг привітав "зернову угоду" та відправлення з порту Одеси першого судна із зерном, а Зеленський запросив генсека НАТО взяти участь в онлайн-саміті Кримської платформи 23 серпня.

Контекст:

Після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну 24 лютого країни Заходу, зокрема члени НАТО, збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції.

За словами президента США Джо Байдена, до кінця червня понад 50 держав узяли зобов'язання щодо підтримки України.

Окремо у США ухвалили закон про лендліз для України. У Пентагоні заявили, що США планують забезпечити Україну зброєю на "місяці й роки вперед". Загалом Сполучені Штати з урахуванням 17-го пакету військової допомоги виділили Україні приблизно $8,8 млрд безпекової допомоги з моменту приходу до влади адміністрації Байдена. Із 2014 року Сполучені Штати надали Україні допомоги у сфері безпеки на суму понад $10 млрд.

2 серпня міністр оборони України Олексій Резніков назвав виділення нового пакету допомоги США у сфері безпеки в розмірі $550 млн "ще однією інвестицією в безпеку східного флангу НАТО".