"Фіглярство в повітрі". Командувач зі США звинуватив російських льотчиків у нефаховості на Близькому Сході
Грінкевич наголосив, що нефахові дії російських пілотів підвищують ризик аварій і навіть виникнення конфлікту в Сирії.
За словами американського військового, російські літаки влаштовують таке по кілька разів на день, але, незважаючи на попередження зі США, ситуація тільки погіршується.
"Були випадки нещодавно, сьогодні вранці за сирійським часом, коли російський літак заходив у наш повітряний простір... У нас були випадки вчора й у нас були випадки перед цим", – пояснив Грінкевич.
За його даними, російська бойова авіація повторює таке по три-чотири рази на день, маючи на своєму борту бомби та повний комплект боєприпасів класу "повітря – земля".
"Якби ми пролетіли над російською позицією в Сирії зі зброєю на борту... По-перше, ми б ніколи не зробили цього цілеспрямовано, і якби росіяни зателефонували нам і сказали, де розташовані їхні сили, ми старанно уникали б цього місця, наскільки це в наших силах. Тому те, що росіяни навмисне так літають, дуже насторожує", – заявив Грінкевич.
23 березня він повідомляв, що з початку місяця російські літаки приблизно 25 разів пролітали над військовою базою США Ат-Танфі у Сирії. У лютому США не фіксували жодного російського літака над Ат-Танфі, тоді як у січні – 14.
Контекст:
2019 року США та Росія встановили правила повітряного простору над Сирією, щоб уникнути випадкових і потенційно провокаційних зіткнень, зазначав Грінкевич. Обидві сторони погодилися з тим, що прямий обліт наземних позицій одне одного, особливо з використанням озброєних літаків, є неприйнятним.
Тим часом серед зафіксованих 2023 року над Ат-Танфі російських літаків були Су-34, які несуть зброю класу "повітря – повітря" та "повітря – земля", також вони здатні запускати ракети й бомби з радіолокаційним і тепловим наведенням.