Британія заборонила експорт авіа- та космічних технологій у РФ і почала затримувати російські літаки

У Великобританії після введення нових правил уже затримали перший літак
Фото: depositphotos.com

Великобританія 9 березня посилила заборону на польоти російських літаків і ввела нові торговельні санкції. Про це йдеться на вебсайті уряду країни.

Тепер за політ чи приземлення будь-якого російського літака у Великобританії передбачено кримінальну відповідальність. Заборона поширюється на будь-які повітряні судна, що належать, зафрахтовані або які експлуатують будь-які особи, пов'язані з Росією. У разі порушення повітряного простору Великобританії їх можна затримувати.

BBC повідомляє, що після введення нових правил у країні вже затримано перший літак. Зареєстрований у Люксембурзі приватний джет приземлився в аеропорту "Фарнборо" у Гемпширі. Влада Великобританії вважає, що ним користується неназваний російський олігарх.

За інформацією The Telegraph, літак може бути пов'язаний із мільярдером Євгеном Швідлером, другом російського олігарха Романа Абрамовича.

Нові заходи також перешкоджатимуть експорту авіаційної та космічної техніки, включно зі страхуванням і перестрахуванням.

Це означатиме скасування покриття за наявними полісами, а страховики й перестраховики, що базуються у Великобританії, не зможуть оплачувати претензії щодо наявних полісів у цих секторах, ідеться в заяві.

Контекст:

Від початку військового вторгнення Росії в Україну Захід став вводити санкції проти РФ, зокрема щодо великих російських банків, деяких наближених до президента РФ Володимира Путіна чиновників і їхніх дітей.

Після того, як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку самого Путіна, а частину російських банків від’єднали від міжнародної міжбанківської системи SWIFT. Крім того, США та ЄС ввели санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи.

7 березня голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Євросоюз працює над новими санкціями проти Росії через її вторгнення в Україну. Вона не уточнила, якої сфери вони стосуватимуться, але того самого дня написала у Twitter, що Європейський союз розробив план, щоб швидко позбутися залежності від російських нафти та газу. 8 березня США ввели заборону на імпорт російських енергоресурсів – нафти та газу.

Зараз Росія найпідсанкційніша країна у світі. Від 2014 року проти неї ввели 5,5 тис. обмежень, із них половину – за повномасштабне вторгнення, яке розпочалося 24 лютого.