Зигарь: Лукашенко – фатальна фігура для Росії
"Страшна людина. Узагалі це, можливо, не найбільш, але досить фатальна фігура для Росії. Я не обмовився. Для Росії. Передусім мої думки, мої симпатії, мої страхи, звичайно ж, зараз поруч із тими людьми, які сидять у білоруських в'язницях і СІЗО. І це жахливо", – сказав Зигарь.
За його словами, те, що відбувається в Білорусі, – "жах" і "пекло".
"Але наслідки того, що влаштував Лукашенко, виходять далеко за межі Білорусі. Це, звичайно ж, злочин великих масштабів і далекосяжних наслідків", – вважає російський журналіст.
Гордон запитав його думку, чи "поглине" президент РФ Володимир Путін Лукашенка і Білорусь.
"Я думаю, що цього не буде ніколи", – відповів Зигарь.
Зигарь: Страх перед поліцією і силовиками – найсильніше почуття, яке відчувають люди в Росії. Повний текст інтерв'ю
Контекст:
Лукашенко перебуває при владі в Білорусі з 1994 року.
На останніх виборах президента Білорусі, які відбулися 9 серпня 2020 року, за офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
У Білорусі відбувалися акції протесту незгодних із результатами виборів. Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів. За даними опозиції, загинуло восьмеро осіб.
Лукашенко 23 вересня обійняв, як він вважає, посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували та не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.
Переслідування опозиції у країні тривають досі, хоча масові акції протесту в Білорусі припинилися.