Зливання інформації у пресу – улюблений метод протесту американської бюрократії – аналітик Бєлєсков
Колишній президент США Барак Обама не має жодного стосунку до витоку інформації з Білого дому, зазначив у коментарі виданню "ГОРДОН" аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков.
Витік інформації у пресу з Білого дому демонструє протест працівників державного апарату проти політики президента США Дональда Трампа й засвідчує, що глава держави та його найближче оточення відчувають себе в облозі з боку бюрократії. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" сказав аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков.
"В американській культурі є поняття deep state – дослівно "глибока держава". Це означає, що бюрократична машина сама всьому задає тон, а не Вашингтон чи Білий дім. Зливаючи інформацію у пресу, працівники держдепартаменту, Ради національної безпеки, міністерства оборони фактично протестують. Це один із улюблених методів американської бюрократії. І в цьому сенсі американська бюрократія нічим не відрізняється від будь-якої іншої, і української зокрема. Звичайно, є варіант піти у відставку, багато чиновників так зробили. Ті, хто залишився і тепер протестують, – люди, які вважають, що вони потрібні своїй країні, вони не згодні з Трампом і тому зливають інформацію у ЗМІ", – сказав співрозмовник.
Він зазначив, що реакція Трампа на публікації у пресі та його звинувачення на адресу попередньої адміністрації Барака Обами демонструють, наскільки некомфортно працювати команді глави держави.
"Це не діяльність Барака Обами. Він хоч і засуджує дії Трампа, проте відійшов від активної політичної діяльності. Заява засвідчує, наскільки Трамп не відчуває себе впевнено й насправді мало кому довіряє. Його найближче коло також відчуває себе в облозі з боку бюрократії. Створюється не найкраща ситуація: бюрократія намагається продемонструвати своє невдоволення, проте цей метод не сприяє зміні політики, зате вносить серйозну недовіру. А Трамп ще й ЗМІ у цьому звинувачує. Не даремно минулої п'ятниці він заявив, що якщо преса когось цитує, то повинна вказувати ім'я людини", – зазначив Бєлєсков.
За його словами, в американській історії були аналогічні ситуації, і у Трампа є можливість вибрати ефективну стратегію управління.
"Наприклад, в адміністрації президента Річарда Ніксона були аналогічні проблеми, тому він не довіряв ні Держдепу, ні міноборони, а орієнтувався лише на Раду нацбезпеки на чолі з Генрі Кіссінджером. Якщо в кінці кінців Трамп також почне орієнтуватися на Герберта Макмастерса, це буде єдиним позитивом від усієї ситуації", – підкреслив аналітик.
27 лютого президент США Дональд Трамп в інтерв'ю телеканалу Fox News заявив, що за витоками інформації в його адміністрації стоїть 44-й президент США Барак Обама. Трамп не уточнив, про які саме витоки йде мова, але додав, що вони, ймовірно, продовжаться.
В адміністрації президента США Дональда Трампа вживають заходів з пошуку джерел витоку інформації з Білого дому. Спікер американської адміністрації Шон Спайсер ввів низку обмежувальних заходів. Наприклад, представники контррозвідки у випадковому порядку перевіряють телефони всіх, хто працює в Білому домі.
Адміністрація Трампа перебуває у конфронтації з низкою американських ЗМІ через публікації про зв'язки президента і його оточення з владою РФ.