Зовнішня політика України має вийти на новий рівень з африканськими партнерами – Зеленський

Зеленський: В Африці вже відчули, що від українського експорту продовольства безпосередньо залежить безпека різних народів
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні, опублікованому 12 січня, заявив про потребу виведення на новий рівень міжнародних відносин України та країн Африки.

Зеленський розповів, що у межах дипломатичного марафону, який він проводить із початку місяця, провів переговори із президентом Кенії Вільямом Руто.

За словами Зеленського, Руто підтримав формулу миру, запропоновану Україною.

"Я вдячний за підтримку української формули миру і за готовність працювати спільно з нами, щоб покінчити з російською агресією якнайшвидше", – сказав він.

Також Зеленський назвав важливою ініціативою України створення продовольчих хабів в Африці, про яке згадував у своєму повідомленні про розмову із президентом Кенії.

"Наша зовнішня політика має вийти на новий рівень з африканськими партнерами. Там уже відчули, що від українського експорту продовольства безпосередньо залежить безпека різних народів. І ми хочемо закріпити це на рівні конкретних інституцій, конкретних об’єктів – хабів, тобто конкретних гарантій продовольчої стабільності, які постійно працюватимуть і які будуть однією з нових основ відносин України та держав Африканського континенту", – наголосив Зеленський.

Контекст:

Росія блокувала вивезення української агропромислової продукції з морських портів після початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. У травні президент України Володимир Зеленський говорив, що в українських портах заблоковано 22 млн тонн зерна, яке мало піти на експорт.

22 липня в Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна. Україна підписала документ із Туреччиною та ООН, Росія дзеркально зробила те саме. Перше судно, завантажене українським зерном після досягнення домовленості про розблокування експорту, вийшло з порту Одеси вранці 1 серпня.

Завдяки чорноморській "зерновій ініціативі" знизилися ціни на продовольство, це опосередковано врятувало від голоду понад 100 млн людей, заявили в ООН.

17 листопада у Стамбулі домовилися про продовження роботи "зернового коридору" ще на 120 днів.