У прокуратурі показали заборонені предмети і зброю, конфісковані в екс-бійців "Торнадо" в СІЗО. Фоторепортаж photo icon

Лисенко заявив, що в екс-торнадівців були вибухові пакети, начинені металевими кульками
Фото: Андрій Лисенко / Facebook

Щодо колишніх бійців роти "Торнадо", які влаштували бунт у Лук'янівському СІЗО, відкрили кримінальне провадження за статтями "погроза вбивством", "вимагання" і "масові заворушення", повідомив речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко у Facebook. За даними прокуратури, торнадівці із СІЗО за допомогою мобільного зв'язку вимагали в іноземця майно і готували масові заворушення. Під час обшуку в камері в них знайшли комп'ютерну техніку та заборонені предмети, зокрема саморобні вибухові пакети і холодну зброю. Лисенко також опублікував фотографії конфіскованого.

7 серпня колишні бійці роти "Торнадо", які перебувають у Лук'янівському СІЗО, доки оскаржують їхній вирок, влаштували бунт, забарикадувавшись у камерах. Група підтримки блокувала автозаки, якими намагалися вивезти трьох екс-торнадівців.

17 червня 2015 року в Луганській області було затримано бійців "Торнадо", включно з командиром роти Онищенком. Їх обвинуватили в незаконному позбавленні волі і викраденні місцевих жителів, тортурах, убивстві та низці інших тяжких злочинів.

Судові засідання у справі "Торнадо" відбувалися у закритому режимі. Бійці спецроти стверджували, що потерпілі і свідки, які давали проти них свідчення, є "сепаратистами і плутаються у свідченнях". Торнадівці заявляли, що справу проти них сфальсифіковано за замовленням головного військового прокурора Анатолія Матіоса. Вони зазначали, що кримінальні справи з'явилися відразу після того, як бійці роти почали зупиняти поїзди з контрабандним вугіллям, металом і лісом, які курсували через лінію розмежування.

7 квітня 2017 року в Оболонському районному суді Києва оголосили вирок у справі "Торнадо". За вчинення злочинів у зоні АТО вісьмом бійцям, зокрема командиру Русланові Онищенку та його заступнику Миколі Цукуру, присудили від восьми до 11 років тримання під вартою, ще чотирьом дали умовний термін.

Захист оскаржив вирок.