У кого з українських топполітиків і чиновників підтверджено коронавірус. Список оновлюють
Станом на 10.00 30 березня МОЗ України підтвердило 480 випадків інфікування коронавірусом, 11 людей померли, шість – одужали. Серед заражених, згідно з офіційними даними, чотири нардепи та один із топкерівників поліції. За інформацією нашого видання, кількість хворих нардепів значно більша – приблизно 20 осіб. Частину з них уже госпіталізували, інші чекають результатів повторного тесту. Подробиці в публікації "ГОРДОН".
ПІДТВЕРДЖЕНІ ВИПАДКИ
30 березня стало відомо, що коронавірусне захворювання COVID-19 підтвердили у голови Запорізької обласної ради 48-річного Григорія Самардака. Про це повідомив сайт облради.
"Григорій Самардак знаходиться на лікарняному. Лабораторно підтверджено, що він інфікований COVID-19. Наразі голова обласної ради знаходиться вдома під наглядом сімейного лікаря. Його родина – у самоізоляції", – ідеться в повідомленні.
Два дні тому про зараження коронавірусом розповів депутат Запорізької облради Геннадій Фукс (інформація про нього нижче).
Загалом у Запорізькій області виявлено 13 випадків коронавірусної інфекції, повідомили в регіональному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров'я. Уранці 30 березня було відомо про 11 випадків зараження.
29 березня в Києві від коронавірусної інфекції помер колишній заступник голови Київської обласної державної адміністрації Олег Міщенко.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив ексзаступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.
"Сьогодні не стало Міщенка Олега Вікторовича, члена ради директорів Конфедерації будівельників України. Він цілий тиждень боровся за життя. Але складна форма цукрового діабету і COVID-19 зробили своє. Не недооцінюймо цього вірусу. Бережіть себе і своїх близьких!" – написав Парцхаладзе.
Міщенко на початку 2000-х років працював у Державному управлінні справами в Києві, був заступником начальника Державної екологічної інспекції у Києві, радником голови патронатної служби Херсонської ОДА.
2010 року став керівником комунального підприємства Київської ОДА "Управління споруд". 2016 року переміг у конкурсі на посаду заступника голови КОДА з питань ЖКГ та будівництва. Він обіймав цю посаду один рік.
29 березня агентство УНН із посиланням на власні джерела повідомило, що коронавірусну інфекцію підтвердили у четвертого парламентарія – 40-річного нардепа від "Слуги народу" Володимира Ватраса.
За даними агентства, COVID-19 підтвердили лабораторним тестуванням.
Зараз Ватрас перебуває в одній із місцевих лікарень Хмельницької області, звідки нардеп родом.
Інформацію про хворобу колеги підтвердила і заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.
Вона уточнила, що "з часу проведення позачергового засідання [Верховної Ради] 17 березня [Ватрас] перебував на самоізоляції вдома".
28 березня у своєму Telegram-каналі Анна Скороход написала, що в неї виявили коронавірус, і попросила всіх, хто з нею спілкувався, "піти на самоізоляцію". Отже, 30-річна жінка, яка півтора місяця тому, в лютому, народила хлопчика, стала третім депутатом Верховної Ради, який захворів на COVID-19.
"Для того щоб більше не ходили чутки, хочу повідомити, що сьогодні мені підтвердили позитивний тест на короновірус COVID-19. У зв'язку із чим прошу всіх, хто близько спілкувався зі мною останнім часом, піти на самоізоляцію на 14 днів. Основна ознака в мене – не відчуваю жодних запахів. Бережіть себе і своїх близьких! І будьте добрішими одне до одного", – написала вона у своєму Telegram.
Того самого дня пізно ввечері Скороход докладно написала, як здавала тест на коронавірус. За її словами, щоб здати тест, "знадобилися два дні, посвідка нардепа і 4100 грн за виклик лікарів приватної клініки".
Геннадій ФУКС, депутат Запорізької обласної ради від фракції "Батьківщина". Фото: Геннадий Фукс / Facebook
Про зараження коронавірусом увечері 28 березня повідомив у себе у Facebook депутат Запорізької облради Геннадій Фукс.
"Змушений повідомити вам, що, незважаючи на те, що я максимально намагався дотримуватися карантину, лікарі діагностували в мене захворювання на COVID-19. Проходжу зараз курс лікування у лікарні", – написав 57-річний Фукс.
До свого поста в соцмережах Фукс прикріпив статтю з місцевого ЗМІ, де повідомляли, що "у жителя Запоріжжя, який недавно прилетів з Ізраїлю, лабораторно підтвердили COVID-19. За інформацією медиків, чоловіка госпіталізували в обласну інфекційну лікарню, стан середньої тяжкості. Наразі йому надають необхідне лікування, проводять усі протиепідемічні заходи".
Усього в Запорізькій області виявлено 13 випадків коронавірусної інфекції, повідомили в регіональному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров'я. Уранці 30 березня було відомо про 11 випадків зараження.
27 березня стало відомо, що в начальника київського главку Нацполіції Андрія Крищенка діагностували коронавірусну інфекцію. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
"Сьогодні діагноз "коронавірус" підтвердився у трьох поліцейських і одного курсанта. Саме медики і правоохоронці, як показує трагічний досвід Італії, найбільш часто стають жертвами ураження небезпечною інфекцією. У тому числі діагноз COVID-19 сьогодні встановлений Крищенку", – написав він.
Геращенко додав, що стан 47-річного Крищенка оцінюється як задовільний. Він і далі виконує свої обов'язки дистанційно.
"Поліцейські встановили коло осіб, які контактували протягом інкубаційного періоду із хворим. Усі вони проінформовані про потенційний ризик захворювання та знаходяться на самоізоляції. Приміщення столичного главку належним чином продезинфіковані. Між тим керівник столичної поліції та члени його родини протягом останнього місяця за кордоном не перебували", – повідомив заступник міністра МВС.
На думку глави МВС Арсена Авакова, Крищенко міг заразитися 23 березня, коли поліцейські зустрічали поїзд з евакуйованими з Литви та Латвії. За даними ЗМІ, підвищена температура була у 10 пасажирів, у п'яти осіб встановили підозру на COVID-19, однак експрестести виявилися негативними.
"Кілька годин ми тримали поїзд на вокзалі, тому що там була проблема із зараженими людьми, а Крищенко на місці намагався "розрулити ситуацію", – зазначив Аваков.
Глава МВС стверджує, що останнім часом контактував із керівником київського главку поліції тільки телефоном.
44-річний самовисуванець із Луганської області Сергій Шахов став першим чинним народним депутатом, у кого офіційно було підтверджено коронавірусну інфекцію COVID-19.
Інформація про це з'явилася ще 18 березня в низці українських ЗМІ, причому спочатку нардеп її спростував, заявивши: "Коронавірус у них у головах, у тих, хто таку нісенітницю говорить. У мене була температура, реально викликав лікарів. Це звичайна ГРВІ".
Трохи пізніше, але того ж дня Шахов офіційно підтвердив, що дійсно заражений коронавірусом. За словами політика, він самоізолювався вдома, "нікого до себе не підпускає" і лікується чаєм із малиною і лимоном. На своїй сторінці у Facebook нардеп щодня в режимі онлайн-трансляції розповідає і про своє самопочуття і про самопочуття дружини, у якої тест на коронавірус дав позитивний результат.
21 березня Шахов повідомив, що лікарі в нього виявили "незначну пневмонію" і рекомендували залишитися в інфекційному відділенні Олександрівської лікарні Києва.
Незадовго до зараження народний обранець, коментуючи ситуацію в Нових Санжарах Полтавської області, заявив із трибуни парламенту: "Коронавірусу ніякого немає, а є коронавірус у головах чиновників сьогодні".
За інформацією журналіста Юрія Бутусова, Шахов міг заразитися коронавірусом у Куршевелі – на французькому гірськолижному курорті, куди прилетів 8 березня в компанії "16 українських багатіїв".
"З російської сторони в тусівці були олігархи Михайло Прохоров, Дмитро Мазепін, Шалва і Олександр Чигиринські, Зіяд Манасір і багато інших людей із російського бомонду, члени їхніх сімей та друзі. З української сторони – мільярдер Валерій Хорошковський, друг президента Володимира Зеленського, мультимільйонер (а може вже і мільярдер) Віталій Хомутиннік, заступник голови Харківської облради Володимир Скоробагач (справжній багач), суддя Господарського суду Києва Вікторія Джарті, народний депутат Сергій Шахов. Також був у Куршевелі один із найбагатших українських адвокатів і землевласників, ексглава Офісу президента Андрій Богдан та інші", – пише Бутусов.
Після повернення з Куршевеля Шахов не відвідував сесій парламенту, але був на засіданні комітету з питань екологічної політики 12 березня, а також брав участь у кількох телевізійних програмах 12–13 березня. За словами заступника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, після приїзду Шахов спілкувався приблизно з 80 людьми, усі вони пройшли тести на COVID-19.
23 березня про позитивний тест на коронавірус повідомив представник парламентської монобільшості Руслан Горбенко. 41-річний нардеп зі "Слуги народу" уточнив, що в середу ввечері, 18 березня, у нього піднялася температура, далі з'явився кашель.
"Потім полегшало. У суботу я приїхав до [Олександрівської] лікарні, настояв на рентгені, бо при прослуховуванні все начебто було добре. Виявили лівостороннє запалення легень", – написав політик.
Горбенко також додав, що протягом останніх місяців за кордон не виїжджав, із нардепом Сергієм Шаховим, у якого підтвердили коронавірус, не спілкувався. "З нардепом з ОПЗЖ [Олександром Лукашевим], про якого теж пишуть ЗМІ, – також", – підкреслив політик.
Він додав, що перебував у самоізоляції, але відвідував позачергове засідання Верховної Ради 17 березня, на якому був у масці.
20 березня Міністерство охорони здоров'я України повідомило про перший випадок коронавірусної інфекції в Харківській області.
Захворіла 37-річна дружина заступника голови облради Володимира Скоробагача, яка нещодавно повернулася з-за кордону.
Того ж дня в Києві через погіршення самопочуття госпіталізували і самого Скоробагача.
За словами прессекретарки 50-річного чиновника, тест не підтвердив у нього наявності коронавірусу, але він ще раз здав аналізи. 23 березня стало відомо, що Скоробагач заражений коронавірусом.
Бутусов писав, що подружжя Скоробагачів 8 березня відпочивало в Куршевелі разом із друзями, серед яких були нардепи від групи "Довіра" Сергій Шахов і Сергій Вельможний (у нього коронавірусу не підтвердили, але син Вельможного хворий на COVID-19).
НЕПІДТВЕРДЖЕНІ ВИПАДКИ
38-річний Олег Волошин став першим українським нардепом, про якого ще 6 березня у ЗМІ з'явилася інформація про можливе зараження коронавірусом.
Напередодні стало відомо, що 68-річний французький політик Жан-Люк Рейтцер потрапив у реанімацію з коронавірусною інфекцією. За тиждень до цього, 27 лютого, Волошин писав у Facebook, що у Франції зустрічався з депутатами нижньої палати місцевого парламенту (Національної асамблеї), зокрема з Рейтцером.
Наступного дня після госпіталізації французького колеги Волошин заявив, що самоізолюється вдома до 12 березня, коли закінчиться двотижневий строк із моменту зустрічі з Рейтцером.
"Я абсолютно здоровий, що офіційно підтвердив завідувач інфекційного відділення Олександрівської лікарні. Результати експрестестів з усіх вірусів респіраторної групи негативні. В Україні поки немає експрестестів саме на коронавірус, тому, щоб відповідно до рекомендацій ВООЗ уникнути будь-яких ризиків виявитися носієм, побуду вдома до наступного четверга, коли закінчиться 14 днів після мого 30-хвилинного спілкування з паном Рейтцером", – повідомив нардеп від ОПЗЖ 6 березня.
Наступного дня, 7 березня, Волошин додав, що, "як і очікував, результат тесту негативний. Жодного коронавірусу в мене немає. Гарну новину мені повідомив особисто [голова Верховної Ради] Дмитро Разумков, який тримав усю цю ситуацію під контролем".
43-річний народний депутат Сергій Вельможний потрапив у поле зору українських ЗМІ увечері 21 березня, коли його соратник по депутатській групі "Довіра" і земляк із Луганської області Шахов повідомив: "Член моєї команди Сергій Вельможний із сином також потрапив до лікарні. Також до Новоолександрівської... Підтвердили вірус... Зроблять рентген уже завтра. Подивимося, щоб не було пневмонії".
За півтори години Вельможний написав у Facebook, що діагнозу COVID-19 ні в нього, ні в його сина не підтвердили.
"Сьогодні із симптомами, схожими на COVID-19, мене і мого сина госпіталізували. Перший тест на коронавірус показав негативний результат. Найближчим часом тест проведуть повторно. Зараз перебуваємо в інфекційному відділенні Олександрівської лікарні, де пройдемо обстеження", – розповів нардеп.
24 березня Вельможний підтвердив, що в його сина виявили коронавірус, а в нього самого – ні. Політик уточнив, що пройшов три тести, усі показали негативний результат, але досі перебуває під підозрою, оскільки в нього тримається температура 37,5 °C.
22 березня тест підтвердив наявність коронавірусної інфекції в нардепа від ОПЗЖ Олександра Лукашева. Про це повідомило відразу два джерела. Перше – "Українська правда" з посиланням на співрозмовників у депутатському корпусі, друге джерело – нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко, який написав про це в Telegram.
За словами джерел, експрестести 43-річного Лукашева були негативними, але ПЛР (тест методом полімеразної ланцюгової реакції) виявився позитивним. Співрозмовник УП уточнив, що минулого тижня в депутата була температура, зараз він почувається краще.
23 березня на сторінці нардепа у Facebook з'явилося спростування новини про зараження.
"Хочу спростувати чутки, які поширюють деякі колеги. На даний момент аналіз не виявив у мене коронавірусу. Проте я звернувся до лікарів для додаткового обстеження, тому що декілька днів тримається температура близько 37. Буду тримати вас у курсі і прошу журналістів не поширювати фейків. Зазначу, що в період лютого – березня я за кордоном не перебував. Заспокою також колег-депутатів: на погоджувальній раді 16 березня і на позачерговому засіданні парламенту 17 березня я був відсутній", – ідеться в повідомленні.
24 березня нардепка Вікторія Гриб повідомила у Facebook, що її сусід по сесійній залі, 49-річний Сергій Рудик, потрапив у лікарню з діагнозом "коронавірусна інфекція". Вона посилалася на лікаря Рудика.
"Востаннє ми бачилися із Сергієм у парламенті рівно тиждень тому – 17 березня. У сесійній залі він сидить просто переді мною. Це означає, що наступний тиждень мені доведеться провести в обсервації. Пам'ятаю, що під час засідання Сергій весь час був у масці. Тому в глибині душі в мене жевріє надія на те, що тим самим він убезпечив оточення", – написала Гриб.
За два дні до цього, 22 березня, сам Рудик повідомляв у Facebook, що почувається добре. За його словами, він уже відбув 14-денну обсервацію після контакту з нардепом з ОПЗЖ Волошиним – першим депутатом, у якого підозрювали коронавірус.
24 березня ввечері на Facebook-сторінці нардепа від ОПЗЖ Вадима Рабіновича з'явився пост: "Хорошковський із підтвердженим діагнозом у лікарні".
Трохи пізніше, але того ж дня журналісти програми "Схеми" (спільний проєкт "Радіо Свобода" і "UA:Перший") повідомили, що 51-річний Валерій Хорошковський перебуває в Олександрівській лікарні Києва з підозрою на коронавірус.
Журналісти посилалися на два високопоставлені джерела, одне з них – в уряді, інше – з близького оточення Хорошковського. "Так, двостороннє запалення легенів. Найімовірніше, коронавірус, але поки не підтверджений", – розповіло джерело в уряді.
В Олександрівській лікарні відмовилися коментувати інформацію про пацієнта. Сам Хорошковський у коментарі журналістам "Схем" не підтвердив, але й не спростував інформації про те, що він перебуває в лікарні з підозрою на зараження коронавірусом.
За даними "Схем", приватний літак Хорошковського Falcon 7X із бортовим номером MY–JET прибув із Ніцци (Франція) до Києва 20 березня. На запитання журналіста, чи контактував Хорошковський із кимось із посадовців чи депутатів після повернення з Ніцци, він відповів: "Ні".
25 березня "Страна" з посиланням на джерела в оточенні Хорошковського повідомила, що він "вилікувався і вже покинув лікарню". Видання стверджує, що виписку Хорошковського підтвердили і їхні джерела в медустанові.