"Я не розумію, що таке "відкат назад". Я тільки вперед іду". Найцікавіше із брифінгу Зеленського та Блінкена G

Президент України Володимир Зеленський та державний секретар США Ентоні Блінкен уперше зустрілися і провели офіційні переговори щодо широкого кола питань
Фото: ЕРА
В Україну з офіційним візитом прибув держсекретар США Ентоні Блінкен. Після переговорів із президентом України Володимиром Зеленським глави двох делегацій дали брифінг, на якому порушили широкий спектр тем: від імовірного нового нападу Росії на Україну до можливого візиту президента США Джо Байдена до Києва. "ГОРДОН" вибрав найцікавіші фрагменти із брифінгу Зеленського та Блінкена.
Я вражений, що американська команда прекрасно орієнтується в тому, що в Україні відбувається

Володимир Зеленський: "У нас це перша особиста зустріч. Я вражений, що Сполучені Штати Америки представлені на такому високому рівні. [...] Я вражений, що ця команда прекрасно орієнтується в тому, що в нас [в Україні] відбувається, прекрасно знає всі деталі. І це великі плюси, хоча в деяких питаннях, напевно, це і мінуси теж".

"В цілому зустріч [пройшла] змістовно. Ми вважаємо, що це буде фундаментальний рік відносин України зі Сполученими Штатами. І це фундаментальний рік для українців – рік 30-річчя незалежності".

"Ми обговорили питання "Північного потоку – 2", для нас, для України, це дуже чутливе питання. І я знаю, що в цьому питанні, на жаль, є різні позиції в Європі, і вони іноді не спільні з Україною. Але в цьому питанні ми спільні зі Сполученими Штатами".

"Так, я запросив президента Сполучених Штатів Америки з офіційним візитом приїхати в Україну в цей рік – рік 30-річчя нашої незалежності. Я не знаю, у якому форматі може статися ця зустріч, це залежить від двох країн. Зараз запрошення від нашої країни президент Сполучених Штатів отримав. Я вірю в те, що ця зустріч буде, вона важлива для обох наших країн".

Глава Офісу президента Андрій Єрмак, президент України Володимир Зеленський, глава МЗС Дмитро Кулеба і глава Міноборони Андрій Таран на зустрічі з американською делегацією на чолі з Блінкеном. Фото: ЕРА

"Я вибачаюся, якщо буде некоректно те, що я вам скажу. Я не знаю, наскільки ви орієнтуєтеся з приводу того, скільки реформ було зроблено до приходу нашої команди і скільки зараз. Мені здається, що важливо, наприклад, не говорити про антикорупційний суд, а запровадити його, і він повинен працювати. Саме це було зроблено за мою каденцію, оскільки його [антикорупційного суду] не існувало. [...] Друге – це земельна реформа, про яку говорили всі 30 років і п'ять років минулої влади".

"Ми перезавантажуємо зараз Конституційний Суд України, який працював проти народу України. До речі, я про це говорю відкрито: надповноваження всім цим суддям Конституційного Суду надала саме минула влада".

"У нас багато різних напрацювань, багато важливих законів, на які чекала наша країна. Це і закон про водний транспорт, фундаментальний. Це і банківський закон, фундаментальна реформа. Багато всього зроблено. Тому я не розумію, що таке "відкат назад". Зазвичай я тільки вперед іду".

6 травня 2021 року, Київ. Українська делегація на чолі із Зеленським та американська на чолі з Блінкеном. Фото: ЕРА

Я високо ціную стриманість, яку продемонструвала Україна в межах провокаційних дій Росії

Ентоні Блінкен: "Ми [із президентом Зеленським] обговорювали питання євроатлантичного напряму України, а також ту роботу, яку проводить Україна для просування реформ, викорінення корупції та втілення наших спільних цінностей".

"Є дуже багато різних інтересів, які виступають проти зусиль України в реформуванні та боротьбі з корупцією. До них належать зовнішні сили, такі як Росія, і внутрішні сили, такі як олігархи і впливові особи, метою яких є власні вузькі інтереси, що реалізують у нелегітимні способи за рахунок народу України. І тому боротьба з корупцією є одним із найважливіших питань для українського народу, вирішальним питанням для українців для поліпшення життя".

"Ми говорили трохи про загрози, які фіксують із боку Росії. Ми стежимо за цими подіями дуже ретельно і бачимо, що робить Україна від моменту захоплення Криму та війни на Донбасі. І ми бачимо на кордоні з Україною зараз найбільшу із 2014 року концентрацію російських військ".

"Ми звертаємося до Росії, щоб вона перестала застосовувати агресію проти України".

Разом із Блінкеном (другий праворуч) в Україну приїхала Вікторія Нуланд (у центрі), яку 29 квітня затвердили на посаді заступника держсекретаря США з політичних питань. Фото: ЕРА

"Корумповані сили [всередині України] та агресія Росії намагаються домогтися одних цілей – відібрати в українського народу те, що належить йому за правом".

"Щодо загроз. Вони зберігаються. Росія відвела якусь частину військ, але значні сили залишаються біля кордонів з Україною. Росія відвела частину озброєнь, але значна їх кількість залишається на кордоні з Україною. Тобто Росія здатна в досить короткий час діяти агресивно, якщо вирішить це робити".

"Я високо ціную ту стриманість, яку продемонструвала Україна в межах провокаційних дій [Росії] перед останньою агресією".

"Важливо насамперед відновити територіальну цілісність і суверенітет України в межах законних кордонів України".

"Перед Україною стоять два виклики: один зовнішній, від Росії, другий – загроза зсередини, це корупція, олігархи та інші особи, для яких свої інтереси вищі за інтереси українського народу. Ці два елементи взаємопов'язані, оскільки Україна теж використовує корупцію та осіб, які допоможуть їй просувати свої інтереси проти інтересів України".

"Закони дуже важливі, але не менш важливе їх виконання. Ми чули, що український народ хоче бачити не тільки ухвалення законів Радою, але і їх виконання, зокрема боротьбу з корупцією".

Відео: skrypin.ua / YouTube