"Перша професорка FLOTUS" і порушниця 230-річної традиції. Що відомо про докторку Джилл Байден – майбутню першу леді США G

Джилл Байден стане наступною першою леді
Фото: EPA

7 листопада низка телеканалів заявила про перемогу демократа Джо Байдена на виборах президента США. Першою леді стане докторка Джилл Байден. Вона підтримувала чоловіка під час виборчої кампанії, але вже заявила, що не має наміру покидати свою основну роботу заради виконання обов'язків першої леді. "ГОРДОН" розповідає, що відомо про дружину майбутнього президента США.

Дитинство, освіта, кар'єра

Джилл Джейкобс народилася 3 червня 1951 року в Гаммонтоні, штат Нью-Джерсі, у сім'ї сицилійських іммігрантів. Її дідусь, щоб краще інтегруватися в американське суспільство, змінив своє прізвище з італійського Джакоппа на Джейкобс.

Як повідомляє канал CBS news, батьки її матері володіли аптекою. Байден розповідала каналу, що бабусі не подобався її батько як зять.

"Вона сказала моїй матері, що не може бачити мого батька", – розповіла Байден.

Але її батьки все ж одружилися. Вони виїхали з Гаммонтона, але приїжджали туди кожні вихідні із Джилл та її сестрами. Більшу частину дитинства Джилл провела у Віллоу Гроув, штат Пенсильванія. Вона була старшою із п'яти дочок у сім'ї.

У 15 років Джилл підробляла офіціанткою, також пробувала свої сили як модель.

Фото: Dr. Jill Biden / Facebook

"Я з раннього віку знала, що мені потрібні власні гроші, особистість і власна кар'єра", – цитує Джилл Байден Vogue.

У 19 років Джейкобс вийшла заміж за Білла Стівенсона, але шлюб не був тривалим. Після цього вона вирішила зосередитися на освіті та кар'єрі. У Джейкобс є ступінь бакалавра, два ступені магістра, а 2007 року під дівочим прізвищем Джейкобс вона здобула ступінь доктора педагогіки в Університеті Делавера.

Мері Дуді, колишня заступниця декана Технічного муніципального коледжу Делавера, де Байден викладала багато років, розповіла Vogue, що Джилл здобула докторський ступінь як Джейкобс, тому що завжди хотіла "бути самою собою" і щоб студенти знали її як викладачку, а не як дружину сенатора.

"Їй це ствердження не потрібне. Просто вона така", – додала Дуді.

Фото: Dr. Jill Biden / Facebook

Докторка Байден багато років пропрацювала у сфері освіти. Із 2009 року викладає англійську мову у Громадському коледжі Північної Вірджинії.

"Я навчаю багатьох іммігрантів і біженців. Мені подобаються їхні історії, мені подобаються вони як люди і мені подобається той факт, що я можу допомогти їм на шляху до успіху", – сказала вона в інтерв'ю CBS News.

 

Знайомство і шлюб із Байденом

Джилл Джейкобс і сенатор Джо Байден познайомилися 1975 року, коли Джилл було 24 роки і вона ще навчалася в коледжі. Майбутня перша леді неодноразово розповідала про їхнє знайомство в інтерв'ю, а потім у своїй книзі Where the Light Enters, яка вийшла 2019 року.

Байден на момент знайомства із Джилл був вдівцем із двома дітьми. Він втратив свою першу дружину, із якою був разом із часів коледжу, Нейлію та їхню однорічну дочку Наомі, 1972 року, коли тягач із причепом врізався в їхнє авто. Сини Байденів Гантер і Бо вижили, але провели в лікарні кілька місяців. Під час промови в Єльському університеті Байден сказав: "За шість тижнів після мого обрання [сенатором від Делавера] весь мій світ змінився назавжди. Коли я наймав співробітників у Вашингтоні, мені зателефонували. Моя дружина і троє дітей ходили по різдвяні покупки. Тягач протаранив їхнє [авто], убив моїх дружину і дочку. І не було впевненості, що мої двоє синів виживуть... Неймовірний зв'язок із моїми дітьми – це дар. Я не впевнений, що дістав би його, якби не пройшов через те, через що пройшов. Але зосередившись на своїх синах, я знайшов спокутування".

Байден хотів відмовитися від посади сенатора після трагедії, але за наполяганням сенатора-демократа Майка Менсфілда погодився. Він складав присягу, перебуваючи в лікарні із синами.

За три роки після трагедії брат Байдена познайомив його із Джилл Джейкобс. Байден говорив, що це Найлія якось звела їх разом. Джилл розповідала в інтерв'ю  Vogue 2016 року: "Я зустрічалася із хлопцями у джинсах, сабо та футболках. Він підійшов до дверей, на ньому був спортивний піджак і мокасини, і я подумала:" Боже, із цього ніколи нічого не вийде". Він був на дев'ять років старшим за мене! Але ми пішли на "Чоловіка та жінку" в кінотеатр у Філадельфії і дійсно порозумілися. Коли ми прийшли додому, він потиснув мені руку і побажав доброї ночі. Я піднялася нагору, зателефонувала мамі о першій годині ночі і сказала: "Мамо, я нарешті зустріла джентльмена".

Фото: Dr. Jill Biden / Facebook

Як розповіла Байден в інтерв'ю CBS News, вона познайомила Байдена із сім'єю в будинку бабусі й дідуся.

"Бабуся, коли побачила Джо, була така схвильована. Вона сказала: "Я така рада познайомитися з вами!" Тому що була переконаною демократкою", – говорила Байден.

У своїй книзі, фрагмент із якої опублікував журнал Time, Джилл розповіла, що Джо робив їй пропозицію п'ять разів, перш ніж вона погодилася вийти за нього заміж.

В інтерв'ю Vogue вона згадувала: "Я сказала: "Ще ні. Ще ні. Ще ні". Тому що на той час, звісно, я полюбила хлопчиків [Бо і Гантера]... Вони втратили свою маму, і я не могла допустити, щоб вони втратили другу матір. Тож я мала бути впевненою на 100%". Байден розповів, що йому довелося висунути Джилл ультиматум: "Я питаю востаннє. Мене не хвилює, коли ми одружимося. Але я хочу зобов'язань". Цього разу вона погодилася.

У своїй книзі Байден також розповіла, що Джо до одруження підштовхували сини.

"Бо та Гантер загнали його в кут у ванній одного ранку, коли він голився. "Бо вважає, що ми маємо одружитися", – сказав йому шестирічний Гантер. Коли їхній батько був зі зрозумілих причин спантеличений цією заявою, семирічний Бо пояснив: "Ми думаємо, що нам варто одружитися із Джилл", – згадує вона.

Фото: Dr. Jill Biden / Twitter

Джейкобс і Байден одружилися 17 червня 1977 року в Нью-Йорку в каплиці Організації Об'єднаних Націй, їх вінчав католицький священник. На церемонії були присутніми приблизно 40 членів їхніх сімей і найближчі друзі, а Бо і Гантер стояли поруч із парою біля вівтаря. Потім сім'я з чотирьох осіб вирушила в медовий місяць, тому що, за словами Джо і Джилл, вони всі одружилися одне з одним.

В інтерв'ю CBS News Байден розповіла, що спочатку про її вагітність дізналися Бо і Гантер. Вони й повідомили про це Джо, а потім він дозволив їм обрати ім'я для дівчинки. Хлопчики вирішили, що її зватимуть Ешлі.

2015 року сім'я зіткнулася з трагедією – від раку помер їхній син Бо.

У своїй книзі Джилл писала, що після смерті сина почувається, "як шматок фарфору, який заново склеїли": "Тріщини можуть бути непомітними, але вони є".

В інтерв'ю Vogue Байден розповіла, що Бо виступав за висунення батька у президенти.

Джо і Джилл Байден разом уже 43 роки, у них п'ятеро онуків. На запитання журналіста CBS News "У чому таємниця цього шлюбу?", Байден відповів "Я обожнюю її... Я дивлюся на неї, і моє серце все ще завмирає".

 

Друга леді

2008 року президентом США обрали Барака Обаму, а Байден став віцепрезидентом. Джилл виконувала обов'язки другої леді, але водночас і далі викладала.

"Зазвичай вечорами у нас бували прийоми. Тому я приходила, відпочивала пів години. А потім вставала, спускалася вниз і брала участь у прийомі", – розповіла Байден Vogue.

Коли вона працювала в коледжі, співробітники Таємної служби, переодягнені студентами, сиділи в коридорі за ноутбуками, пише Vogue.

"У Технічному коледжі Делавера просто не знали, що вона дружина сенатора Байдена", – говорить Дуді.

Протягом восьми років сім'я жила в Обсерваторії номер один, резиденції віцепрезидента, за три милі від Білого дому. Джилл розповіла журналу про свої стосунки з тодішньою першою леді Мішель Обамою, із якою тісно співпрацювала, підтримуючи сім'ї військових.

"Ми спиралися одна на одну. Ми з Мішель подорожували з нашою ініціативою "Об'єднання сил". Це не було схоже на жодну іншу адміністрацію, і я думаю, американці це відчули", – розповіла Байден.

Мішель Обама і Джилл Байден під час інавгурації Дональда Трампа 2017 року. Фото: EPA

Як пише Vogue, тривалий час Джилл займалася бігом, щоб зберігати концентрацію. В інтерв'ю вона розповіла, що більше не може бігати, тому що "вісім років на високих підборах зруйнували подушечки пальців ніг".

 

Виборча кампанія – 2020

Байден розповіла, що її чоловік ухвалив остаточне рішення балотуватися у президенти після похорону Джорджа Буша – старшого у грудні 2018 року.

"Він дійсно вагався. І був великий тиск. Телефонували збирачі коштів. Люди телефонували йому з усього світу, а не тільки зі США. У якийсь момент я сказала: "Джо, ти маєш ухвалити рішення". Тому що вважала, що інакше це зашкодить йому – люди покладали надії. Ми пішли на похорон Джорджа Буша у Вашингтоні... [Після цього] я сказала: "Уже занадто близько... Ти маєш ухвалити рішення". Він подивився на мене і сказав: "Я хочу бути президентом". Це було вперше, коли він сказав це, і я дійсно була впевнена", – розповіла вона Vogue.

Фото: Dr. Jill Biden / Twitter

Протягом кампанії Джилл підтримувала чоловіка і брала участь у його зустрічах із виборцями.

Під час з'їзду Демократичної партії в серпні Джилл Байден виступила у класі школи, де вона раніше викладала.

"Як зробити зламану сім'ю єдиною? Точно так, як цілу націю. Із любов'ю, розумінням і невеликими виявами доброти. Із хоробрістю. Із непохитною вірою. Ви допомагаєте одне одному, у великому й у малому, знову і знову. Це те, чим багато хто з вас зараз займається. Для ваших близьких. Для абсолютно незнайомих людей. Для ваших спільнот. Є ті, хто хоче сказати, що наша країна безнадійно розділена, що наші розбіжності непримиренні. Але це не те, що я бачила протягом останніх місяців. Ми збираємося разом і тримаємося одне за одного. Ми знаходимо милість і благодать у моменти, які колись вважали самі собою зрозумілими. Ми бачимо, що наші відмінності дорогоцінні, а подібності нескінченні. Ми показали, що серце цього народу і донині б'ється добротою та мужністю. Це душа Америки, за яку зараз бореться Джо Байден", – сказала вона.

 

Плани в ролі першої леді

7 листопада низка телеканалів заявила, що Байден здобуває необхідну для перемоги кількість голосів виборників і стане наступним президентом США. Джилл Байден стане першою леді.

Фото: EPA

2019 року в інтерв'ю Vogue Байден сказала, що "принадністю" роботи першої леді є те, що можна самому визначати свою діяльність. "І це те, що я зробила як друга леді – я визначила цю роль на свій розсуд. Я б і раніше працювала над тими самими проблемами. Це освіта та сім'ї військових. Я б об'їздила всю країну, намагаючись домогтися безплатного навчання у громадських коледжах", – сказала вона.

Докторка Байден також заявила про пріоритетність дошкільних закладів і дитячих садків.

"Нам потрібні гарні програми читання і нам потрібна рівність у школах. Ми конкуруємо на цьому глобальному ринку, і становище США має покращитися", – додала вона.

Водночас Байден має намір порушити традицію, якій 230 років: вона не буде кидати основну роботу викладачкою заради виконання зобов'язань першої леді.

"Я сподіваюся на це [що й далі працюватиму, будучи першою леді]. Я б із задоволенням. Якщо ми будемо в Білому домі, я й далі викладатиму. Це важливо, і я хочу, щоб люди цінували вчителів і знали їхній внесок, а також просували професію", – сказала вона CBS News.

Через цей намір канал CNN назвав Байден "першою професоркою FLOTUS" (абревіатура від First Lady of the United States. – "ГОРДОН").

Байден сказала, що якщо вона стане першою леді, виступатиме за безкоштовне навчання в місцевих коледжах, фінансування досліджень раку і підтримку сімей військовослужбовців, як робила це в ролі другої леді.

Після того, як ЗМІ оголосили про перемогу Байдена, його дружина написала у Twitter: "Він буде президентом для всіх наших сімей".