Кох: Економія за “Північним потоком – 2” для Німеччини €2 млрд. Ці гроші залишаються в Україні G

Кох: Німеччина навмисне вигадує різні бюрократичні перепони, щоб не запускати "Північний потік – 2"
Фото: Ян Доброносов / Gordonua.com
Німеччина допомагає Україні тим, що і далі купує російський газ через її територію і не запускає в експлуатацію газопровід "Північний потік – 2". Про це 10 лютого в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "ГОРДОН" на YouTube-каналі "Дмитрий Гордон" заявив віцепрем'єр Росії (березень – серпень 1997 року) Альфред Кох.

"Коли Росія постачає газ до Європи, передусім до Німеччини, то цей газ, як ви знаєте, проходить через газотранспортну систему України. І Україна бере за це свою плату. Зрештою, Німеччина платить не тільки за російський газ, а й за його транспортування. Зокрема територією України. Платить багато, і платить багато років", – сказав колишній віцепрем'єр РФ.

Він наголосив, що Німеччині економічно вигідно запустити "Північний потік – 2" і не використовувати українську ГТС.

"Коли політична ситуація була трохи іншою, будували газопровід "Північний потік – 2". По-перше, він фізично удвічі коротший. По-друге, він новіший, там зовсім інше обладнання, у трубі інший тиск тощо. Транзит цим газопроводом значно дешевший передусім для України. Але в Німеччині вже побудували й готові до експлуатації цього газопроводу, але досі не пускають в експлуатацію", – зазначив Кох.

На його думку, через бажання допомогти Україні в Німеччині вигадують усілякі бюрократичні перепони для того, щоб "Північний потік – 2" так і не запрацював.

"Щоб продовжувати купувати по українському маршруту, платячи дорожче, ніж могли б платити. І відповідно, витрачаючи гроші, які могли б не витрачати. Ці гроші насамперед залишаються в Україні. Цим вона [Німеччина] надає, на мою думку, більшу послугу Україні, яку українці чомусь не хочуть визнавати", – заявив Кох.

Він переконаний, що, продовжуючи купувати російський газ через українську ГТС, Німеччина надає "пряму допомогу Україні".

"Ба більше, вони [українці] звинувачують Німеччину в зраді. Начебто вона хоче в якийсь спосіб позбавити Україну доходів. Але дозвольте, ці доходи – це ті гроші, які виплачують німецькі платники податків за цей газ. І якщо у них є можливість купити дешевше, але вони купують дорожче – хіба цим вони не допомагають Україні?Я можу вам сказати, що економія за "Північним потоком – 2" для Німеччини становить приблизно €2 млрд. І ці гроші щорічно надходять до бюджету України і залишаються там. Це та пряма допомога, не кредити МВФ, які потрібно повертати, а пряма фінансова підтримка України. Яку Німеччина, у принципі, робить із чистої благодійності й доброго до вас ставлення. А зовсім не тому, що їй це вигідно", – підсумував Кох.

Альфред Кох із 2015 року живе в Німеччині, де займається бізнесом у сфері нерухомості та будівництва. За даними Business FM, 2016 року Кох набув німецького громадянства.

Відео: Дмитрий Гордон / YouTube

Контекст:

Будівництво "Північного потоку – 2", який має з'єднати РФ і ФРН дном Балтійського моря в обхід України, повністю завершено. 29 грудня 2021 року голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що перша та друга нитки газопроводу розташовані під робочим тиском і "цілком готові до експлуатації".

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають трубопровід загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Німеччина і США 21 липня повідомили, що уклали угоду щодо газопроводу "Північний потік – 2". Німеччина обіцяла, що застосує національні санкції проти Росії та закличе до ефективних заходів ЄС, якщо РФ і далі використовуватиме газ як інструмент тиску на інші країни або "здійснить подальші агресивні дії проти України".

Вищий земельний суд німецького Дюсельдорфа 25 серпня зобов'язав оператора газопроводу бути незалежним від "Газпрому" і дотримуватися європейського законодавства.

Компанія "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ) повідомила, що Nord Stream 2 AG, якою на 100% володіє російський "Газпром", 8 вересня подала заявку на сертифікацію як незалежного оператора системи передавання газопроводу "Північний потік .– 2" у Федеральне мережеве агентство ФРН.

16 листопада стало відомо, що Федеральне мережеве агентство Німеччини зупинило сертифікацію "Північного потоку"– 2". У компанії ОГТСУ припустили, що "Газпром" спробує обійти законодавство ЄС для сертифікації трубопроводу.

Президент Федерального мережевого агентства Німеччини Йоген Гоманн зазначив 16 грудня, що "Північний потік – 2" не запустять у першій половині 2022 року. За його словами, Nord Stream AG розпочала процес створення дочірньої компанії у ФРН. Гоманн додав, що сертифікація "Північного потоку – 2" відновлять, щойно компанія надасть необхідні документи.

26 січня 2022 року оператор "Північного потоку – 2" заснував німецьку дочірню структуру Gas for Europe GmbH для ділянки трубопроводу у ФРН, як цього вимагав німецький регулятор.

Держсекретар США Ентоні Блінкен на тлі нарощування чисельності російських військ біля кордонів України заявляв 5 січня, що "Північний потік – 2" навряд чи запрацює, якщо РФ вторгнеться в Україну. Президент США Джо Байден пообіцяв покласти край "Північному потоку – 2" у разі вторгнення Росії до України.