Суспільство

Епідеміологиня Виноград: Рік тому ми зайшли в пандемію в розвалі, зараз міністерство працює 

15 квітня 2021, 20.48

Виноград назвала Степанова "організатором охорони здоров'я"

Скріншот: Shuster online / YouTube

На початку пандемії коронавірусної інфекції система охорони здоров'я України була не готова адекватно реагувати на виклик. Таку думку в ефірі "4 каналу" висловила експертка Міністерства охорони здоров'я України з епідеміології Наталія Виноград.

На її думку, зараз ситуація в охороні здоров'я покращилася.

"Не виправдовую ні одного посадовця, але хочу сказати, що ми маємо міністра [охорони здоров'я Максима Степанова], який є – не знаю сучасних слів, не хочу використовувати "менеджер" – мені більш миле слово "організатор охорони здоров'я". Ми як зайшли рік тому [в пандемію]? Добре, що була професор [Ольга] Голубовська й урятувала трошечки залишок інфекційної служби. Ми зайшли в розвалі, перегрупування в медицині призвело до неспроможності адекватно надавати медичну допомогу", – сказала вона.

Виноград зазначила, що йшлося про велику кількість "нестандартних пацієнтів".

"Скільки протоколів лікування? А зараз уже сьомий протокол вийшов. І що, не працює міністерство? Та працює!" – додала вона.

Також епідеміологиня прокоментувала можливість власного виробництва вакцин в Україні.

"Ми – велика держава з дуже великими потребами в різнопланових імунобіологічних препаратах. У нас є вже дії на сьогоднішній день. Я думаю, що краще хай розкаже пан міністр Степанов, але ми маємо три підприємства, де ми плануємо запустити виробництво наших вітчизняних імунобіологічних препаратів не тільки проти COVID- 19", – сказала вона.

Контекст

СВІЖІ НОВИНИ

Більше новин