"Досить скиглити". Чому міністр енергетики США висміяв реакцію Європи на рекордну спеку

Райт заявив, що взимку помирає більше людей, ніж улітку
Фото: EPA
На тлі рекордної хвилі високих температур у Європі міністр енергетики США Кріс Райт заявив, що холод є значно більшою загрозою для життя, ніж спека. Його 27 червня процитувало Politico.
Таку заяву міністр зробив під час відеозвернення на конференції Alliance for Responsible Citizenship.
"Завжди взимку помирає більше людей, ніж улітку, тому що холод – значно більший убивця, ніж спека", – сказав Райт.
Він також згадав зростання смертності в Європі взимку 2022 року через енергетичну кризу після вторгнення країни-агресора РФ в Україну.
Тим часом у Європі фіксують рекордну спеку: закривають школи, вносять зміни в роботу транспорту, також зростає навантаження на енергосистеми. У Франції повідомляють про десятки випадків утоплень через спроби охолодитися.
Райт заявив, що зміна клімату є "повільним процесом", а також фактично звернувся до Європи із закликом "досить скиглити", коментуючи реакцію на спеку.
Експерти наголошують, що наслідки спеки посилюються зі зміною клімату і становлять дедалі серйознішу загрозу для здоров'я населення.
Контекст
- Європу накрила найсильніша хвиля спеки за всю історію спостережень, заявляють науковці. Температура в багатьох країнах перевищує +40 °C, через що уряди перевели служби в режим підвищеної готовності.
- У низці країн фіксують наслідки аномальної погоди: у Німеччині спека деформувала дорожнє покриття, пошкодивши автомобілі, а в Нідерландах й Італії прогнозують екстремальні температури до +40 °C. Науковці пов'язують хвилю спеки з явищем "омега-блок", яке утримує гаряче повітря над регіоном, і зазначають, що така екстремальна спека стала б майже неможливою без антропогенного впливу кліматичних змін.
Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях
Читати


