За його словами, спершу через пандемію COVID-19, а тепер і через повномастшабне вторгнення країни-агресора РФ українські учні відстають від потрібного рівня знань щонайменше на два роки.
Як уточнив очільник Міністерства цифрової політики України Михайло Федоров, програма містить п'ять основних компонентів:
- внутрішньо переміщені діти навчатимуться за місцем перебування очно за наявності безпекових умов. Наприклад, дитина з Бердянська, яка проживає в Чернівцях, вийде у школу офлайн. Так учні будуть занурені в навчання й діставатимуть більше уваги від учителів;
- для дітей за кордоном приберуть подвійне навантаження. Учні в першій половині дня навчалися в іноземній школі, а потім – дистанційно в Україні. Тепер же вони в онлайн-форматі вивчатимуть лише предмети з українознавчим компонентом, за інші дисципліни бали перезарахують з іноземних шкіл у всіх класах;
- освіту адаптують під запит і умови учнів із тимчасово окупованих територій. Дітей навчатимуть індивідуально, підлаштовуючись під потреби і графік кожної;
- підготовка відповідної інфраструктури: будівництво укриттів, закупівля автобусів і забезпечення девайсами;
- жоден учитель не має втратити роботу – МОН дасть можливість перейти в кадровий резерв, де буде середня зарплата і спеціальне навчання. Із резерву вчителі можуть перейти на роботу в іншу школу або мати гарантоване місце роботи на деокупованій території.
За словами Федорова, "Школа офлайн" почне діяти з 1 вересня, впровадження буде поступовим.