$39.38 €42.31
weather +13 Київ

П'ятиразовий олімпійський чемпіон Фуркад завершив кар'єру біатлоніста. Француз виграв свою останню гонку

П'ятиразовий олімпійський чемпіон Фуркад завершив кар'єру біатлоніста. Француз виграв свою останню гонку Фуркад провів останню гонку у кар'єрі 14 березня 2020 року

Французький біатлоніст Мартен Фуркад посів перше місце в гонці переслідування на восьмому етапі Кубка світу з біатлону, який відбувся у фінському місті Контіолахті.

Французький біатлоніст Мартен Фуркад 13 березня на своїй офіційній сторінці у Twitter повідомив про те, що завершує професійну кар'єру.

"Дякую за подорож. Настав час прощатися", – написав француз.

14 березня Фуркад провів останню гонку у своїй кар'єрі – чоловічу гонку переслідування в межах восьмого етапу Кубка світу з біатлону.

31-річний біатлоніст упевнено посів перше місце, неквапно перетнувши фінішну лінію. Срібло і бронзу гонки взяли його співвітчизники Кантен Фійон Маї та Емільєн Жаклен, які відразу після фінішу поїхали обіймати Мартена.

Після фінішу французи відкрили шампанське і з ніг до голови облили Фуркада, так відсвяткувавши його прощання.

Мартен Фуркад. Фото: EPA Фото: EPA

У своєму останньому сезоні Мартену не вистачило двох балів у загальному заліку, щоб стати найкращим біатлоністом сезону. Великий кришталевий глобус забрав норвежець Йоганнес Бьо.

Фуркад завоював два малі кришталеві глобуси: француз був найкращим у спринтах та в індивідуальних гонках.

Цікавим є те, що свою першу золоту медаль Кубка світу Фуркад завоював рівно за 10 років до останнього золота – того самого місця і в тому самому виді гонки. 14 березня 2010 року 21-річний француз виграв гонку переслідування у фінському місті Контіолахті.

Протягом кар'єри Фуркад п'ять разів ставав олімпійським чемпіоном і 13 разів чемпіоном світу. Йому першому в історії вдалося виграти Кубок світу сім разів поспіль. У французького спортсмена 150 подіумів на Кубку світу і 83 перемоги.