$39.47 €42.18
weather +9 Київ

"Зозуля, ти нацист". Фанати ображали українського футболіста на двох матчах чемпіонату Іспанії Зозуля виступає за "Альбасете" з 2017 року

Образи українського футболіста "Альбасете" Романа Зозулі пролунали на поєдинках чемпіонату Іспанії "Осасуна" – "Реал Сосьєдад" 22 грудня і "Реал Сосьєдад" – "Вільярреал" 5 січня.

Професійна футбольна ліга Іспанії надіслала Комітету іспанської федерації футболу лист із фактами порушень на матчах чемпіонату Іспанії, текст листа опубліковано 8 січня на офіційному сайті Ла Ліги.

Серед іншого, в листі зазначено про порушення, які стосуються українського нападника "Альбасете" Романа Зозулі.

22 грудня на шостій хвилині поєдинку 18-го туру Ла Ліги "Осасуна" – "Реал Сосьєдад" приблизно 400 фанатів господарів поля протягом 10 секунд кричали "Ти нацист, Зозуля, ти нацист". Інша частина вболівальників зустріла цю пісню свистом, після чого вона припинилася.

Аналогічну кричалку виконали вболівальники "Реал Сосьєдада" 5 січня на матчі 19-го туру проти "Вільярреала". Тоді фанатів, які виконували образливу пісню, було щонайменше 800.

15 грудня наприкінці першого тайму матчу другого дивізіону чемпіонату Іспанії "Райо Вальєкано" – "Альбасете" уболівальники господарів поля скандували "Zozulya puto nazi" – "Зозуля – нацистська шльондра". Через це арбітр зупинив гру, на другий тайм "Альбасете" відмовився виходити. На момент зупинки рахунок у матчі був 0:0.

Віцепрезидент "Альбасете" Віктор Варела сказав, що для Зозулі це дуже важка ситуація. Президент "Райо Вальєкано" Рауль Мартін Преса засудив поведінку вболівальників.

Зозуля після інциденту підкреслив, що він – патріот, і це не є злочином.

27 грудня Королівська іспанська федерація футболу ухвалила, що поєдинок "Райо Вальєкано" – "Альбасете" дограють із порожніми трибунами. Мадридський клуб заплатить штраф, а також проведе наступні два матчі із частково закритими трибунами.

3 січня Королівська іспанська федерація футболу тимчасово зупинила покарання "Райо Вальєкано" через нестачу часу для подання апеляції.

Українець грає у складі "Альбасете" з вересня 2017 року.

Він перейшов у цю команду після того, як зірвався його трансфер в "Райо Вальєкано". У лютому 2017 року ультрас "Райо Вальєкано", які дотримуються крайніх лівих політичних поглядів, прийшли на тренування команди і розгорнули банер зі словами: "Тут не місце для нацистів".

Фанати були незадоволені тим, що Зозуля підтримує українських військових, які беруть участь в операції Об'єднаних сил на Донбасі. Після цього Зозуля вирішив відмовитися від трансферу.