$41.27 €45.60
weather +23 Київ
languages

На Паралімпіаді в Парижі Україна здобула 10-те золото

На Паралімпіаді в Парижі Україна здобула 10-те золото Денисенко вже піднімався на подіум у Парижі

4 вересня на Паралімпійських іграх у Парижі українець Ярослав Денисенко здобув золоту нагороду у плаванні на 100 м вільним стилем у класі S12 (спортсмени з порушеннями зору). Про це повідомляє "Суспільне".

Денисенко тріумфував завдяки ривку на останньому з двох басейнів: з четвертого місця він виплив на першу сходинку із результатом 53,11 секунди.

Для українця це перша золота нагорода Паралімпіад. У Парижі він уже здобував бронзу на дистанції 100 м на спині, зазначає "Суспільне".

На сьогоднішньому подіумі є ще один українець, чинний рекордсмен світу Максим Веракса. Він прибув на фініш другим, його результат – 53,64 секунди.

Бронзову медаль здобув азербайджанець Раман Салей (53,65 секунди).

У цьому запливі брав участь іще один українець, Ілля Яременко, він фінішував сьомим (54,63).

Медаль Денисенка стала 10-ю золотою для збірної України на Паралімпіаді 2024. Загалом українці мають у своєму доробку 49 нагород (18 срібних і 21 бронзову) і посідають восьме місце в медальному заліку. До першої трійки входять Китай (121 медаль усього, із них 57 золотих), Великобританія (71 і 31) і США (57 і 24).

XVII літні Паралімпійські ігри – восьмі літні Ігри за участю спортсменів-паралімпійців України. За роки незалежності українські паралімпійці взяли участь у семи літніх і семи зимових Паралімпійських іграх і вибороли загалом 613 медалей.

Літня Паралімпіада 2024 в Парижі стартувала 28 серпня й триватиме до 8 вересня. Україну в 17 із 22 видів спорту на Іграх представлятиме 140 спортсменів (найбільше представництво в історії).