weather +22 Київ
languages

Україна завоювала ще три золота на Паралімпіаді в Парижі

Україна завоювала ще три золота на Паралімпіаді в Парижі Скарбничку із золотом для України поповнили параспортсмени Юрій Шенгур, Юлія Шуляр і Олександр Яровий

Український параплавець Юрій Шенгур 3 вересня здобув золото Паралімпійських ігор на дистанції 100 м на спині у класі S7. Про це повідомили на сайті змагань.

21-річний спортсмен здолав дистанцію за 1.09.51 хвилини.

Окрім параплавця, першість у своїй дисципліні на Паралімпіаді здобула й українська бігунка Юлія Шуляр. Вона стала чемпіонкою з бігу на дистанції 400 м у класі T20, ідеться на сайті змагань.

Шуляр здолала дистанцію за 55.16 секунди, випередивши представницю Туреччини Айсел Ондер лише на 0.07 секунди.

Також золото Паралімпіади 2024 у штовханні ядра у класі F20 зі світовим рекордом здобув Олександр Яровий. Він показав свій найкращий результат – 17,61 м.

Отже, Шенгур, Шуляр і Яровий здобули для України шосту, сьому й восьму золоті медалі на Паралімпійський іграх у Парижі.

XVII літні Паралімпійські ігри – восьмі літні Ігри за участю спортсменів-паралімпійців України. За роки незалежності українські паралімпійці взяли участь у семи літніх і семи зимових Паралімпійських іграх і вибороли загалом 613 медалей.

Літня Паралімпіада 2024 в Парижі стартувала 28 серпня і триватиме до 8 вересня. Україну в 17 із 22 видів спорту на Іграх представлятиме 140 спортсменів (найбільше представництво в історії).

У перший день змагань срібло Україні здобули плавець Антон Коль і плавчиня Ірина Пойда. Ще дві бронзові медалі – у плавчині Анни Гонтар і плавця Олександра Комарова. Перше ж золото на Паралімпіаді виборола Україна з рекордом – Олександр Комаров став переможцем запливу на дистанції 100 м вільним стилем.