$39.60 €42.44
weather +9 Київ

На Паралімпіаді у Токіо Україна за день виборола вісім нагород і опустилася у медальному заліку

На Паралімпіаді у Токіо Україна за день виборола вісім нагород і опустилася у медальному заліку У середу українці вибороли дві золоті медалі, один із чемпіонів - Кріпак
1 вересня у Токіо у восьмий день літніх Паралімпійських ігор 2020 року спортсмени з України вибороли вісім нагород, їх загальна кількість сягнула у збірної 75. Про це повідомляє офіційний сайт Паралімпіади.

Протягом середи українці вибороли у Токіо дві золоті медалі, дві срібні та чотири бронзові.

За загальною кількістю нагород – 75 – Україна у медальному заліку опинилася на четвертому місці. Лідирують Китай (147 нагород), збірна Паралімпійського комітету РФ (89) і Великобританія (86).

Скріншот: paralympic.org Скріншот: paralympic.org

За якістю нагород у медальному заліку Паралімпіади Україна на шостому місці із 17 золотими нагородами. Більше медалей вищої проби здобули представники Китаю (68), команда Паралімпійського комітету РФ (32), Великобританія (30), США (25) і Нідерланди (19).

Усього нагороди має вже 82 збірні.

1 вересня золоті нагороди для збірної України вибороли плавець Максим Крипак (400 м вільним стилем) і легкоатлетка Анастасія Москаленко (штовхання ядра), срібні – Василь Ковальчук (стрільба з пневматичного пістолета з відстані 10 м лежачи) і плавець Олексій Федина (100 м брасом), бронзові – Ірина Щетнік (стрільба з пневматичного пістолета з відстані 10 м лежачи), плавчині Яна Бережна та Ярина Матло (100 м брасом – у різних класах), а також Іван Май і Лев Кац (у командних змаганнях з настільного тенісу).

Після сьомого дня Паралімпійських ігор українська збірна була четвертою за кількістю нагород і п'ятою за їхньою якістю.

Літні Паралімпійські ігри 2020 року стартували у Токіо 24 серпня, завершаться вони 5 вересня. Ігри проводять без глядачів через епідемію коронавірусної інфекції.

У Паралімпіаді бере участь 4403 спортсмени зі 162 делегацій, вони змагаються у 22 видах спорту, повідомили організатори. Від України у змаганнях бере участь 143 спортсмени.