$39.67 €42.52
weather +13 Київ

Паралімпіада у Токіо. В останній день серпня українці вибороли 13 медалей, три – золоті

Паралімпіада у Токіо. В останній день серпня українці вибороли 13 медалей, три – золоті Трусов виборов п'яту медаль на Паралімпіаді 2020
У сьомий день Паралімпіади 2020 українці виграли 13 медалей, три з них – золоті. За кількістю здобутих нагород (67) Україна залишається на четвертій позиції медального заліку – 15 золотих, 33 срібні та 19 бронзових, повідомили на офіційному сайті змагань 31 серпня.

У вівторок чемпіонами Паралімпіади у плаванні стали Андрій Трусов (50 м вільним стилем, клас – S7) і Максим Крипак (100 м батерфляєм, клас – S10). Для Трусова це вже п'ята медаль на Іграх, із яких дві – золоті. Водночас Крипак у фінальному запливі встановив новий світовий рекорд.

Третє золото Україні приніс легкоатлет Максим Коваль (штовхання ядра, клас – F20), він встановив світовий рекорд у цій дисципліні на Паралімпіаді.

Срібні медалі українські спортсмени вибороли сьогодні у плаванні (Максим Веракса, 100 м вільним стилем, клас – S12), легкій атлетиці (Олександр Яровий, штовхання ядра, клас – F20; Оксана Ботурчук, біг на 400 м, клас – T12; Юлія Шуляр, біг на 400 м, клас – T20; Наталія Кобзар, біг на 400 м, клас – T37), велоспорті (Єгор Дементьєв, перегони на 32 км з роздільним стартом, клас – C5).

У плаванні бронзу здобули Василь Крайник (200 м комплексним плаванням, клас – SM14), Євгеній Богодайко (50 метрів вільним стилем, клас – S7), Єлизавета Мерешко (100 м вільним стилем, клас  S6), збірна України (естафета 4х100 м, вільний стиль, класи – S11–S13).

За кількістю паралімпійських нагород у Токіо 2020 лідирують Китай (132) і Великобританія (80). Медалі Паралімпіади в Японії вибороли представники вже 80 країн.

Скріншот: paralympic.org Скріншот: paralympic.org

За якістю медалей Україна п'ята, її випереджають Китай (62 золотих), Великобританія (29), команда Паралімпійського комітету Росії (25) та США (24).

Після шостого дня Паралімпійських ігор українська збірна також була четвертою за кількістю нагород і п'ятою за їхньою якістю.

Літні Паралімпійські ігри 2020 року стартували у Токіо 24 серпня, завершаться вони 5 вересня. Ігри проводять без глядачів через епідемію коронавірусної інфекції.

У Паралімпіаді бере участь 4403 спортсмени зі 162 делегацій, вони змагаються у 22 видах спорту, повідомили організатори. Від України у змаганнях бере участь 143 спортсмени.