$39.47 €42.18
weather +17 Київ

Паралімпіада у Токіо. Українці за день вибороли 11 медалей, з них дві – золоті

Паралімпіада у Токіо. Українці за день вибороли 11 медалей, з них дві – золоті Плавець Трусов встановив паралімпійський рекорд
У шостий день Паралімпіади 2020 українці виграли 11 медалей, дві з них – золоті. За кількістю виборених нагород Україна залишається на четвертій позиції медального заліку – 12 золотих, 27 срібних і 15 бронзових, повідомили на офіційному сайті змагань 30 серпня.

У понеділок чемпіонами Паралімпіади стали Марина Литовченко (у настільному тенісі) та плавець Андрій Трусов (100 метрів на спині у класі S7). Крім золотої медалі, Трусов встановив паралімпійський рекорд.

Срібні медалі українські спортсмени здобули сьогодні у плаванні (Михайло Сербін, 200 м комплексом, клас – S11), кульовій стрільбі (Андрій Дорошенко, гвинтівка, 10 м, клас – SH1), настільному тенісі (Віктор Дідух, клас – 8) і легкій атлетиці (Ігор Цвєтов, біг на 100 м, клас – T35; Яна Лебедєва, метання диска, клас – F53).

Бронзу вибороли Ірина Щетник у кульовій стрільбі (гвинтівка, 10 м, клас – SH1), чоловіча збірна України у плаванні (естафета 4х100 м, вільний стиль, класи – S7–S10), Зоя Овсій (метання диска, клас – F51) і Роман Павлик (стрибки у довжину, клас – Т36) у легкій атлетиці.

За кількістю паралімпійських нагород у Токіо 2020 Україна посідає четверте місце (54). Лідирують Китай (119) і Великобританія (68). Медалі Паралімпіади в Японії здобули представники вже 78 країн.

Скріншот: paralympic.org Скріншот: paralympic.org

За якістю медалей Україна п'ята, її випереджають Китай (54 золотих), Великобританія (26), команда Паралімпійського комітету Росії (19) та США (18).

За підсумками п'ятого дня Паралімпійських ігор українська збірна також була четвертою за кількістю нагород і п'ятою за їхньою якістю.

Літні Паралімпійські ігри 2020 року стартували у Токіо 24 серпня, завершаться вони 5 вересня. Ігри проводять без глядачів через епідемію коронавірусної інфекції.

У Паралімпіаді беруть участь 4403 спортсмени зі 162 делегацій, вони змагаються у 22 видах спорту, повідомили організатори. Від України у змаганнях бере участь 143 спортсмени.