$39.47 €42.18
weather +12 Київ

Україна завоювала ще два срібла на Паралімпіаді – у бігу і велоспорті

Україна завоювала ще два срібла на Паралімпіаді – у бігу і велоспорті На рахунку української збірної 56 медалей
Україна здобула ще дві срібні медалі на Паралімпійських іграх у Токіо. Призерами стали бігунка Оксана Ботурчук і велогонщик Єгор Дементьєв.

Боторчук змагалася на дистанції 400 м. Її результат – 55,33 секунди. Перше місце здобула представниця Куби Омара Дуранд Еліас (52,58 секунди), третє – венесуелка Алехандра Паола Перес Лопес (57,06 секунди).

Як зазначає Суспільне, для Боторчук це восьма медаль на рівні Паралімпіад, одна з них – золота (спортсменка стала найсильнішою у 100-метрівці на Паралімпійських іграх у Пекіні).

Ботурчук виступає у класі T12 – серед спортсменів із порушенням зору. Травму вона дістала під час автомобільної аварії 1997 року.

Дементьєв завоював срібло у велогонці на 32 км із роздільним стартом. Він подолав дистанцію за 43:19.11 хвилини. На першому місці опинився нідерландець Даніель Абрагам (42:46.45), а на третьому – австралієць Алістер Донох'ю (43:36.80).

Суспільне підкреслює, що в кар'єрі Дементьєва це шоста медаль на Паралімпійських іграх. Водночас на нинішніх Іграх він теж встиг здобути нагороду – бронзу в індивідуальній гонці переслідування.

Дементьєв виступає у класі C5 – серед спортсменів із порушеннями, які впливають на роботу ніг, рук і/або тулуба кінцівок Від народження одна його рука коротша за іншу.

Літні Паралімпійські ігри 2020 року стартували в Токіо 24 серпня, завершаться вони 5 вересня. Ігри проводять без глядачів через епідемію коронавірусної інфекції.

У Паралімпіаді бере участь 4403 спортсмени зі 162 делегацій, вони змагаються у 22 видах спорту, повідомили організатори. Від України у змаганнях бере участь 143 спортсмени.

Українська збірна посідає четверте місце в медальному заліку Паралімпіади з 56 медалями: 12 золотими, 29 срібними та 15 бронзовими.