$39.72 €42.81

Після першого дня Паралімпіади у Токіо Україна посідає третє місце за кількістю нагород

Після першого дня Паралімпіади у Токіо Україна посідає третє місце за кількістю нагород 24 серпня у Токіо стартували літні Паралімпійські ігри 2020
За підсумками 25 серпня, першого дня Паралімпійських ігор 2020 року у Токіо, українські спортсмени вибороли вісім нагород та посідають третє місце у медальному заліку. Про це повідомляє сайт Паралімпіади.

Українці вибороли одну золоту, п'ять срібних і дві бронзові медалі. Зокрема, золото у плаванні вільним стилем на дистанції 50 м здобула Єлизавета Мерешко (на Паралімпіаді у Ріо-де-Жанейро вона виграла чотири золоті медалі). Українка Анна Гонтар у тому самому запливі показала третій результат і виборола бронзу. Ще одну бронзову медаль завоювала шаблістка Євгенія Бреус.

Срібні медалі у Токіо виграли плавці Максим Кріпак (вільний стиль, 50 м), Антон Коль (100 м на спині) і Олексій Вірченко (батерфляй, 100 м), а також шаблісти Олена Федота і Артем Манько.

Така сама кількість нагород – вісім – у Китаю, але китайські спортсмени вибороли п'ять золотих медалей, тому випереджають Україну. Перше місце за загальною кількістю завойованих нагород посідає Австралія: 10 медалей, шість із яких золоті.

Скріншот: paralympic.org Скріншот: paralympic.org

У заліку за кількістю золотих медалей українська збірна перебуває на п'ятому місці. До п'ятірки кращих також входять збірні Австралії (шість золотих медалей), Китай (п'ять), команда Російського паралімпійського комітету (три) та Італія (дві).

Всього у перший день ігор медалі вибороли спортсмени з 24 країн.

24 серпня у Токіо стартували літні Паралімпійські ігри 2020. Їх проведуть без глядачів через епідемію коронавірусної інфекції.

Від України у змаганнях візьмуть участь 143 спортсмени, вони боротимуться за медалі у 15 видах спорту. Для національної паралімпійської збірної літні Паралімпійські ігри у Токіо стануть сьомими за рахунком.