$39.60 €42.44
weather +13 Київ

Роналду побив рекорди Шевченка і Платіні на чемпіонатах Європи з футболу

Роналду побив рекорди Шевченка і Платіні на чемпіонатах Європи з футболу Роналду забив два м'ячі у ворота збірної Угорщини на Євро 2020
Нападник збірної Португалії та її капітан Кріштіану Роналду забив два м'ячі в поєдинку проти команди Угорщини (3:0) на Євро 2020. Португалець вийшов на перше місце за кількістю голів в історії чемпіонатів Європи з футболу, повідомляє сайт Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) 15 червня.

Роналду відзначився на 87-й хвилині, реалізувавши пенальті, а за п'ять хвилин оформив дубль у матчі в Будапешті.

У списку найкращих бомбардирів європейських першостей Роналду обійшов Мішеля Платіні, в його активі стало 11 голів, у француза – дев'ять.

Окрім того, Роналду, забивши два м'ячі на Євро у віці 36 років і 130 днів, став найстаршим автором дубля на чемпіонатах Європи, пише Tribuna.com.

Португалець побив рекорд нападника збірної України, а нині головного тренера команди Андрія Шевченка. У переможному для України матчі Євро 2012 проти Швеції (2:1) Шевченко забив два голи у віці 35 років і 256 днів.

Роналду – перший гравець, який зіграв на п'ятьох чемпіонатах Європи (2004, 2008, 2012, 2016, 2020). Поєдинок проти Угорщини для португальця став 22-м у фінальних стадіях Євро, що є рекордом.

На кожному з чемпіонатів Європи Роналду відрізнявся забитими м'ячами: Євро 2004 – два, Євро 2008 – один гол, Євро 2012 – три, Євро 2016 – три, Євро 2020 – поки що два.

2016 року Роналду став переможцем чемпіонату Європи з футболу, у фіналі збірна Португалії обіграла команду Франції 1:0. Водночас з 25-ї хвилини Португалія грала без свого лідера – Роналду дістав травму в зіткненні з Дімітрі Паєтом і не зміг продовжувати гру.