$39.60 €42.44
weather +12 Київ

Шостий день Олімпіади в Токіо. Китай лідирує в медальному заліку, Україна заробила медаль, але опустилася в рейтингу Олімпійську бронзу для України виборов плавець Романчук
За підсумками шостого дня змагань літніх Олімпійських ігор 2020 року в Токіо на перше місце в медальному заліку вийшов Китай.

Про це свідчать дані на сайті Олімпіади.

У збірної Китаю, як і в японської, 15 золотих медалей, але більше срібних і бронзових, завдяки цьому Китай посідає перше місце в рейтингу, Японія – друге.

На третій позиції США: 14 золотих, 14 срібних і 10 бронзових медалей.

Скріншот: olympics.com Скріншот: olympics.com

Україна хоча й заробила сьогодні ще одну медаль, у загальному заліку втратила позиції: країна опустилася за день із 52-го на 54-те місце. За загальною кількістю медалей (чотири бронзи) Україна посідає 17-ту позицію.

Перша ракетка України і шоста у світовому рейтингу WTA тенісистка Еліна Світоліна сьогодні боролася за вихід у фінал, але не змогла здолати чешку Маркету Вондроушову (42-га в рейтингу). 31 липня українка проведе матч за бронзову медаль, її суперниця – представниця Казахстану Олена Рибакіна (20-та в рейтингу WTA).

Єдину на сьогодні медаль для України виборов плавець Михайло Романчук – він здобув бронзу в запливі на 800 метрів вільним стилем. Ще один українець, Сергій Фролов, фінішував шостим. Вони обидва будуть боротися за вихід у фінал на дистанції 1500 метрів вільним стилем 30 липня.

Каноїстка Вікторія Ус фінішувала сьомою у фіналі змагань із веслувального слалому на каное, але показала кращий результат у кар'єрі. Боксер Олександр Хижняк вийшов в 1/4 фіналу турніру.

Олена Костевич, яка вже має бронзу у стрільбі з пневматичного пістолета з 10 метрів у міксті, після першої кваліфікації у стрільбі з пневматичного пістолета із 25 метрів посідає шосте місце. У півфінал вийдуть вісім найкращих спортсменів за підсумками другої кваліфікації, яка відбудеться завтра.

Олімпійські ігри 2020 року мали відбутися в Токіо із 24-го липня до 9 серпня минулого року, через поширення коронавірусної інфекції змагання перенесли на 2021 рік. Їх проводять без глядачів із 23-го липня до 8 серпня. В Олімпіаді візьме участь приблизно 11 тис. спортсменів із більше ніж 200 країн світу.

В України чотири олімпійські медалі – бронза в жіночому дзюдо, бронза в чоловічому фехтуванні, бронза у стрільбі з пневматичного пістолета та бронза в запливі на дистанції 800 метрів вільним стилем.