$41.01 €45.55
weather +20 Київ
languages

Україна здобула 82 медалі на Паралімпіаді

Україна здобула 82 медалі на Паралімпіаді Андрій Трусов (у центрі) здобув найбільшу кількість медалей – п'ять

Українські спортсмени здобули 82 медалі на Паралімпійських іграх 2024. Такі результати опубліковано на сайті Паралімпіади 8 вересня.

Це п'ятий результат серед усіх збірних на Іграх у Парижі за кількістю медалей і сьоме місце в медальному заліку.

Загалом українські спортсмени вибороли 22 золоті, 28 срібних і 32 бронзові медалі.

"Суспільне Спорт" уточнює, що найбільшу кількість нагород Україна здобула у плаванні (40), лідером за медалями став плавець Андрій Трусов, на рахунку якого п'ять нагород.

Останній змагальний день українці завершили із трьома медалями, одна з яких виявилася золотою – Владислав Єпіфанов став чемпіоном у веслуванні, пише "Суспільне Спорт". Останнім медалістом у складі української команди став паверліфтер Антон Крюков, який здобув срібло у вазі понад 107 кг.

XVII літні Паралімпійські ігри – восьмі літні Ігри за участю спортсменів-паралімпійців України. За роки незалежності українські паралімпійці взяли участь у семи літніх і семи зимових Паралімпійських іграх і вибороли загалом 613 медалей.

Літня Паралімпіада 2024 у Парижі стартувала 28 серпня і триватиме до 8 вересня. Україну в 17 із 22 видів спорту на Іграх представляє 140 спортсменів (найбільше представництво в історії).