$41.01 €45.55
weather +18 Київ
languages

Україна знову здобула золото Олімпіади у дзюдо і плаванні. Трусов став дворазовим чемпіоном Паралімпіада у Парижі триватиме до 8 вересня

7 вересня 20-ту золоту медаль Паралімпіади 2024 у Парижі здобув для української збірної дзюдоїст Олександр Назаренко. Про це повідомляє "Суспільне".

У фіналі поєдинку у ваговій категорії до 90 кг у класі J2 (спортсмени із частковим порушенням зору) Назаренко з рахунком 1:0 переміг Еліоса Латшуманаю з Франції.

На шляху до фіналу 38-річний українець здолав італійця Сімоне Канніццаро (11:0) й узбекистанця Давурхона Кароматова (10:0).

Для української збірної це вже третє золото Паралімпіади 2024 у змаганнях із дзюдо (сьогодні тріумфувала також Анастасія Гарник), а для Назаренка – третя нагорода на трьох Паралімпіадах (він був третім у Ріо-де-Жанейро і другим у Токіо).

Ще одну золоту медаль, 21-у для України, завоював 7 вересня Андрій Трусов у запливі на фінал 50 м батерфляєм у класі S7 (плавці з незначним або помірним порушенням рухів у руках, тулубі й ногах, із порушеннями зросту або відсутністю кінцівок) і став дворазовим чемпіоном Паралімпіади в Парижі (4 вересня Трусов був найкращим у плаванні на 50 м вільним стилем і встановив новий світовий рекорд).

Отже, станом на вечір 7 вересня українська збірна здобула загалом 76 паралімпійських нагород: 21 золоту, 24 срібних і 31 бронзову. У медальному заліку Україна посідає зараз сьоме місце за кількістю золотих медалей і п'яте – за загальною кількістю нагород.

На першому місці за всіма параметрами – Китай, у нього 208 нагород, із яких золотих – 90.

XVII літні Паралімпійські ігри – восьмі літні Ігри за участю спортсменів-паралімпійців України. За роки незалежності українські паралімпійці взяли участь у семи літніх і семи зимових Паралімпійських іграх і вибороли загалом 613 медалей.

Літня Паралімпіада 2024 у Парижі стартувала 28 серпня і триватиме до 8 вересня. Україну в 17 із 22 видів спорту на Іграх представлятиме 140 спортсменів (найбільше представництво в історії).